I Turniej Szkół

Dnia 1.04.2022 r. w uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Turnieju Szkół 2021/22 pn.”Festiwal Nauki”, który miał miejsce w ZSO nr 4 w Białej Podlaskiej. Uczestnikami tego Turnieju byli uczniowie wszystkich Szkól Podstawowych z Białej Podlaskiej.

Jednym z przedsięwzięć było działanie promujące naukę prezentowane przez uczniów kl IV-VIII naszej szkoły, w dwóch grupach wiekowych. Nasi uczniowie przygotowali eksperyment pt. „Chemia na kolorowo w laboratorium i w życiu codziennym”.  Uczniowie prezentowali  sposób barwienia się wskaźników chemicznych w różnych środowiskach, a następnie  przy użyciu substancji stosowanych w kuchni (np. wywar z czerwonej kapusty). Efekty były niezwykłe!!!

Kolejnym zadaniem obu grup był udział w  konkursie wiedzy ogólnej przeprowadzonej w aplikacji Kahoot . Oprócz wiedzy liczył się refleks, umiejętność współpracy w grupie, oraz kreatywność.

Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.