Rok szkolny 2017/ 2018

“Makulatura na drzewo”

15 września 2017 roku już po raz szósty odbyła się akcja „Makulatura na drzewo”. Uczniowie i rodzice naszej szkoły z dużym zaangażowaniem przystąpili do tego przedsięwzięcia.

Podobnie jak przed rokiem, „Czwórka” odniosła zwycięstwo, zbierając 7 158 kg, to prawie dwukrotnie więcej niż zdobywcy II miejsca. Również w kategorii klas bezapelacyjnie najlepszą okazała się klasa VIIa naszej szkoły – 4 330 kg. Zwycięska klasa pojedzie w nagrodę na wycieczkę do Białowieży. Nagrody otrzyma też nasza szkoła, a jest nią urządzenie wielofunkcyjne.

Zajęły III miejsce śpiewająco - sukces Mai i Oliwki w konkursie „Christmas carols, Christmas songs”.

12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej miał miejsce konkurs „Christmas carols, Christmas songs”. Nasze uczennice – Maja Czublun i Oliwia Gralikowska zajęły III miejsce w kategorii: zespół.

Maks Matematyczny

8 marca 2018 roku uczniowie klasy VII a przystąpili do V edycji konkursu MAKS MATEMATYCZNY.

Uczestnik miał za zadanie rozwiązywać zadania w formie internetowych gier matematycznych. W czasie trwania 60 minutowego zmagania, uczeń  sam decydował jaki czas przeznaczy na realizację zadania konkursowego.

Najlepiej napisali:

MARIA MICH

PIOTR JAROSZKIEWICZ

Uczniowie otrzymali dyplomy, a Maria Mich darmowy udział w kolejnej edycji.

Maks Matematyczny - Piotr Jaroszkiewicz z tytułem laureata

Piotr Jaroszkiewicz – uczeń klasy VIIa otrzymał tytuł laureata krajowego konkursu “Maks Matematyczny”  i tym samym zdobył III miejsce w kraju. Otrzymał następujące nagrody: medal, nagrodę pieniężną  125 zł, woucher o wartości 125 zł oraz dyplom.Gratulujemy !!!

Kinga Lipicka – uczennica klasy IVa – laureatką Wojewódzkiego Konkursu “POLONISTA ROKU 2018”

Uczennica klasy IVa Kinga Lipicka została laureatką wojewódzkiego konkursu “Polonista Roku 2018”, organizowanego w SP nr 2. Jesteśmy dumni z osiągnięć Kingi i życzymy jej dalszych sukcesów.

Udział uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie “Olimpusek” - Laureaci z klas pierwszych

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w Ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK, która polegała na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej  oraz matematycznej.

Laureaci z klas pierwszych:

Klementyna Kołodziej,

Martyna Dejneka,