Konkurs plastyczny Rzecznika Praw Dziecka pt. "Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом"

W tym roku Dzień Dziecka będzie wyjątkowy. Razem z polskimi dziećmi mogą go w naszym kraju obchodzić setki tysięcy dzieci, które uciekły przed wojną z Ukrainy. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka postanowił ogłosić konkurs plastyczny dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”, termin realizacji do 9 maja 2022 r. Konkurs będzie rozpatrywany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-IV oraz V-VIII.

Prace na temat praw dziecka, pokazujące przyjaźń, wspólną zabawę, rodzinę, miłość, także tę do ojczyzny, można wykonać dowolną techniką plastyczną (bez użycia programów komputerowych) – mogą to być rysunki, obrazy malowane farbami, instalacje przestrzenne, itp.

Wykonane prace należy przynosić do wychowawców / nauczyciela plastyki.

Spośród nadesłanych prac powołana przez Rzecznika 3-osobowa komisja konkursowa wybierze maksymalnie sto prac, które zostaną poddane szczegółowej ocenie w celu wybrania po 1 zwycięskiej pracy oraz 2 prac laureatów w każdej kategorii, a także prac wyróżnionych. Wyniki zostaną ogłoszone 15 czerwca na stronie Rzecznika Praw Dziecka.
Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie Rzecznika Praw Dziecka pod linkiem: https://brpd.gov.pl/konkursy/