Klasa II a i II b w "Krainie Rumianku"

30 września 2022 r. uczniowie klasy II a i II b wybrali się do „Krainy Rumianku w Hołownie”, w gminie Podedwórze.

Wiele radości sprawiła wszystkim gra terenowa „Awantura”. Zabawa odbyła się wśród zabudowań, łąk i pól wsi Hołowno. Prowadził ją Mistrz Gry, który opowiadał  o przedziwnych rzeczach, jakie dzieją się w rumiankowej wiosce. Uczestnicy wycieczki, podzieleni na trzy grupy, wędrowali z mapą w ręku od postaci do postaci (Karczmarka, Zielarka, Myśliwy, Monika córka Żupnika, Pustelnik, Wieśniaczka, Garncarz i Psotny Skrzat). Podczas wizyt w ciekawych miejscach uczniowie zdobywali wiedzę o ziołach, garncarstwie, dawnych zajęciach domowych, tajemnicach ważenia soli itp. Jednocześnie, wykonując zadania, zdobywali punkty oraz „rumiankowe dukaty”. Zwyciężyła „Drużyna Rumianków”.

Ciekawym doświadczeniem był udział w zajęciach warsztatowych „Od gliny do cegły”, podczas których dzieci wykonały pomysłowe naczynia i figurki;  zabrały je na pamiątkę do domu.

Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku, by zjeść kiełbaskę i pyszne ciasto drożdżowe.

Wycieczka była ekscytująca i pełna wrażeń.