Dzień Edukacji Narodowej. Święto Patrona Szkoły

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona oraz Dnia Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości wprowadzono sztandar oraz odśpiewano hymn szkoły. Następnie Pani Dyrektor serdecznie powitała zgromadzonych, nawiązując do obchodzonych świąt, złożyła wszystkim pracownikom życzenia oraz wręczyła nagrody wyróżnionym. Kolejnym punktem programu była część artystyczna z udziałem klas III-VIII. Uczniowie zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki przeplatane życiorysem Patrona Szkoły Kornela Makuszyńskiego. Po występach wybrani uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy pt. ,,Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego". Później odbyło się podsumowanie wyników powyższego konkursu, a także konkursu plastycznego dla klas 0-III pt. ,,Ilustracja do książki Kornela Makuszyńskiego" oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Na koniec nauczyciele rozpoznawali swoje portrety wykonane przez uczniów.