Dzień Technika w ZSZ nr 2

19 października uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Dniu Technika zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej. Uczniowie ZSZ nr 2 pod kierunkiem nauczycieli przeprowadzili ciekawe pokazy i zaprezentowali kilka efektownych „sztuczek” technicznych. Przybliżyli uczestnikom wydarzenia specyfikę kształcenia w zawodach: technik mechatronik, technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik budownictwa, technik elektryk i technik pojazdów samochodowych. Odbyły się krótkie quizy, podczas których uczestnicy mogli zdobyć nagrody.  Następnie poszczególne klasy zwiedzały szkołę i specjalistyczne pracownie. Dzięki temu przedsięwzięciu ósmoklasiści poznali korzyści płynące z kształcenia w szkołach technicznych i branżowych. Zapewne część z nich zdecyduje się podjąć naukę w tego typu szkołach.