Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 15 października 2021 r. odbyło się pasowanie na ucznia.

Na uroczystość przybyli: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Stanisław Romanowski, przewodniczący Rady Rodziców – pan Ireneusz Wojtysiak, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz udzielali odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Głównym punktem uroczystości było ślubowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści przyrzekali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jolanta Mazuruk wraz z panem naczelnikiem Stanisławem Romanowskim dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 ” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe medale ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodkie upominki zakupione przez rodziców. Nie zabrakło życzeń, podziękowań i pamiątkowych zdjęć.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.