Jubileusz 100-lecia Szkoły

"Dotąd doszliśmy. Tu się zawiązały dni nasze współczesne z tymi, co minęły”

21 października 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej obchodziła Jubileusz 100-lecia. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele NNMP przy ulicy Brzeskiej. Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk. W tym dniu przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - p. Dariusz Stefaniuk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska – p. dr Stanisław Romanowski, Naczelnik Gabinetu Prezydenta Miasta Biała Podlaska – p. Wojciech Sosnowski, Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie – p. Małgorzata Kiec, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Biała Podlaska – p. Robert Woźniak, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska – p. Gabriela Kuc-Stefaniuk, Radny Miasta Biała Podlaska – p. Mariusz Michalczuk, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Białej Podlaskiej – p. Krystyna Rachoń-Kulicka, Ksiądz Dziekan Marian Daniluk, Prezes Spółki „Inwestcom” – p. Waldemar Malesa. Na uroczystość przybyli: dyrektorzy szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i kulturalnych. Gościliśmy: Panią Ewę Koziarę – Dyrektora OHP Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej, Pana Ryszarda Bosia – przedstawiciela rady społecznej Muzeum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie i Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej.

Wśród zaproszonych gości byli rodzice naszych uczniów – przewodniczący Rady Rodziców – p. Ireneusz Wojtysiak, nauczyciele i uczniowie szkoły.

Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Mazuruk powitała wszystkich przybyłych na uroczystość z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia szkoły. Obecność wszystkich gości była wyróżnieniem i potwierdzeniem wyjątkowości tego święta. To wdzięczność i radość, że wspólnie obchodziliśmy uroczystość. Jubileusz to także okazja do radości i nadziei na kolejne lata. Z myślą o następnym Jubileuszu przygotowaliśmy KAPSUŁĘ CZASU, a w niej informację dotyczącą, że obecnie funkcję Prezydenta Miasta Biała Podlaska pełni Pan Michał Litwiniuk, umieściliśmy list dyrektora szkoły skierowany do przyszłych pokoleń, książkę pt. „Historia Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej”, pamiątkowe zdjęcia, gazety regionalne, listy uczniów poszczególnych klas i opis planów oraz marzeń uczniów dotyczących tego, kim chcieliby zostać w przyszłości. Kapsułą czasu będzie otwarta za 20 lat.

Pani Dyrektor przybliżyła historię szkoły i zaprosiła w sentymentalną podróż do młodości – była to część artystyczna.

Uroczystość mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, przyjaciół szkoły oraz sponsorów. Słowa uznania i podziękowania Dyrektor Szkoły kierowała do uczniów i wszystkich nauczycieli przygotowujących uroczystość.

W tym dniu doświadczyliśmy wiele gestów życzliwości, gratulacji i dobrych życzeń, We wszystkich sercach nauczycieli, absolwentów, rodziców i przyjaciół szkoły ożyły wspomnienia niepowtarzalnej atmosfery, jakiej doświadczyliśmy w bialskiej czwórce. Na zakończenie Jubileuszu był poczęstunek.