Archiwum 2013 / 2014

„Witaj szkoło!”

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013 / 2014

2 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji ropoczęcia roku szkolnego 2013 / 2014. Klasa III a wierszem i piosenką powitała wszystkich uczniów. Uroczystość przygotowały: p. Anna Makarewicz i p. Anetta Tarkowska.

„Bezpieczna droga do szkoły”

Spotkanie uczniów klas 0 – II z Policjantem

Jak co roku, na zaproszenie pedagoga szkolnego, uczniów klas 0 – II odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Rozmawiano również o sposobach reagowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach. dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Wycieczka do Warszawy

Klasa IIIa i IVa

W dniu 20 września 2013r. uczniowie kl. IIIa oraz kl. IVa wraz  z wychowawczyniami – p. Anną Makarewicz i p. Hanną Nitychoruk  wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Zaczęliśmy ją od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy, ale główną atrakcją był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.  Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.  W Planetarium na  sferycznym ekranie obejrzeliśmy film 3D pt.: „Trzeci wymiar życia”, mogliśmy przyjrzeć się gwiazdozbiorom, które świecą na niebie. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam bardzo szybko.

Lekcja ze sztandarem

Zajęcia w klasie pierwszej

Już w drugim tygodniu września klasa pierwsza uczestniczyła w lekcji ze sztandarem, prowadzonej przez p. Agnieszkę Arseniuk. Uroczysty charakter podkreślała obecność Pani Dyrektor. Najmłodsi uczniowie gościli w swojej klasie poczet sztandarowy. Poznali symbole narodowe i symbole naszej szkoły  – patrona Kornela Makuszyńskiego, sztandar i hymn szkoły. Okazało się też, że wiedzą już bardzo dużo na temat swojej Ojczyzny i Szkoły Podstawowej nr 4.

Dzień Białej Koszuli i Krawata

czyli … obchody Dnia Chłopaka

„Dzień Białej Koszuli i Krawata” – pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Dzień Chłopaka. 30 września większość uczniów i nauczycieli zaprezentowała się w koszuli i krawacie. Wszyscy pięknie wyglądali. Tego dnia było wiele radości i śmiechu. Pomysł cieszył się dużym uznaniem wszystkich. Samorząd Uczniowski przygotował również okolicznościową gazetkę poświęconą historii białej koszuli i krawata.

Wystawa grzybów

Zajęcia edukacyjne w klasie IIIa

W dniu 1 października 2013 roku klasa IIIa wraz z wychowawczynią obejrzała wystawę grzybów przygotowaną w Urzędzie Miasta przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Uczniowie poznali ABC zbieracza grzybów, oglądali i rozpoznawali gatunki grzybów jadalnych oraz trujących.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Ognisko uczniów klasy IIIa

3 października 2013r. uczniowie klasy IIIa wraz z rodzicami i wychowawczynią – p. Anną Makarewicz urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło duże ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był okazją do różnych zabaw, wyścigów, a także obserwacji ogrodu oraz  sadu, a degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci.

„Uroczyście ślubuję …”

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Ślubowanie uczniów klasy I a  odbyło się 4 października 2013 roku. Uroczystość miała bardzo bogaty program. Dzieci uczestniczyły w części oficjalnej ze złożeniem przysięgi, pasowaniem na ucznia oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Długo i dokładnie recytowały wierszyki, co świadczy o tym, że do nauki ruszyły z kopyta i nie poszła ona w las…, tańczyły i śpiewały piosenki.

Gdy pierwszaki ślubowały: „Będę starał się być dobrym kolegą. Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły …” błyskały flesze. Mamy z kamerami, ojcowie z aparatami rejestrowali ten ważny moment w życiu dziecka.

Otrzęsiny

Przyjęcie czwartoklasistów do grupy Sztubaków

26 września 2013 r. odbyły się otrzęsiny klas czwartych. Żeby tradycji szkolnej stało się zadość, uczniowie klasy V b przygotowali dla nieopierzonych jeszcze czwartoklasistów kilka zadań, np. pytania sprawdzające wiedzę o naszej szkole, tor przeszkód, łamańce językowe czy wykonanie portretu wychowawczyni. Nie obyło się też bez zadania dla pań wychowawczyń – recytowały z pamięci listę swojej klasy.  Oczywiście obu klasom poszło wspaniale, a zwycięzcy w nagrodę nie mieli zadawanych prac domowych na weekend. 

„Być odpowiedzialnym”

Spotkanie uczniów klasy VI ze strażakiem

„Istnieją pisane i niepisane zasady,

dzięki którym życie jest łatwiejsze”

W klasie VI a odbyły się zajęcia prowadzone przez strażaka – p. Grzegorza Szydłowskiego. Celem spotkania było:

 • kształtowanie u uczniów umiejętności rozpoznawania różnych pojazdów uprzywilejowanych udzielających pomocy w nagłych wypadkach;
 • wprowadzenie do zagadnień bezpieczeństwa i przekazanie najważniejszych rad dla uczniów;
 • kształtowanie umiejętności przewidywania zagrożeń.

Podczas zajęć uczniowie poznali pracę strażaka, dowiedzieli się jak należy zachować się w nagłych wypadkach oraz gdzie szukać pomocy w razie potrzeby.

Święto Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia szkolna

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto całej szkolnej społeczności. Tego dnia uczniowie weszli w role nauczycieli i mogli posmakować ich ciężkiej pracy, prowadząc lekcje w swoich klasach. Odbyła się też akademia, podczas której zobaczyliśmy, jaki barwny korowód szkolnych upiorów przemierza szkołę nocą. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy IV a i V b pod kierunkiem p. Agnieszki Arseniuk i p. H. Nitychoruk.

Koncert akordeonowy

Spotkanie z absolwentką szkoły

22 października 2013 roku gościła w „Czwórce” pani Elwira Śliwkiewicz – Cisak – absolwentka naszej szkoły. Artystka przyjechała do Białej Podlaskiej wraz z trzema uczniami Lubelskiej Szkoły Muzycznej, gdzie pracuje. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom muzyki akordeonowej.

Zajęcia w Multicentum

Klasa IIIa

Uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią p. Anną Makarewicz chętnie uczestniczą w różnych zajęciach organizowanych w Multicentrum. Podczas zajęć rytmicznych bawili się w orkiestrę. Poznali i grali rytmy na różnych instrumentach perkusyjnych, a także gamę C-dur na kolorowych Bum – Bum Rurkach. Uczestnicy zajęć graficznych, korzystając ze swojej pomysłowości, tworzyli fotoportrety. Wykonując to zadanie uczniowie wykazali niezwykłą inwencję twórczą, wykreowali  wspaniałą galerię portretów. Dużym powodzeniem cieszyły się klocki, z których można było konstruować różne skomplikowane rzeczy.

„Jan Paweł II – Papież Dialogu”

Apel szkolny

W październiku odbył się uroczysty apel pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy VI przygotowani  pod kierunkiem s. Teresy Olszewskiej. Głównym przesłaniem uroczystości było ukazanie Jana Pawła II jako człowieka otwartego na potrzeby innych. Pięknym uzupełnieniem programu były piosenki w wykonaniu uczniów klasy II i III. Dzieci śpiewały m.in. „Barkę”, „Wiele jest serc”, „Wadowice”, „Janie Pawle kochamy Cię”. Oprawę muzyczną przygotowała p. Renata Dawidiuk. Apel uatrakcyjniły slajdy z pontyfikatu Jana Pawła II, wyświetlane przez p. Agnieszkę Szumaczuk.

„Dziecko w wielkiej sieci”

Konferencja dla rodziców

5 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się konferencja dla rodziców poświęcona problematyce zagrożeń internetowych. Prowadzący spotkanie – p. Leszek Roszczenko – Prezes Fundacji „Pedagogium”, mówił o tym, jak bezpiecznie korzystać ze współczesnych multimediów. 

Wykład poprzedziła prezentacja przedstawienia pt.: „Dlaczego?” w wykonaniu uczniów klasy V.

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w niej ponad 100 osób. 

Spotkanie zorganizowały: p. Małgorzata Cieślicka i p. Anna Pyrka.

Jesienny piknik uczniów klasy IIIa

Nagroda za I miejsce w akcji „Makulatura na drzewo”

8 listopada kl. IIIa wraz z wychowawczynią Anną Makarewicz i rodzicami spędziła miły dzień na jesiennym pikniku. Była to nagroda za zajęcie I miejsca w październikowej akcji Tygodnika Podlaskiego „Makulatura na drzewo”. Chociaż dzień był pochmurny, na twarzach dzieci gościł uśmiech, bowiem organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Było zwiedzanie stajni i opowieści o koniach znajdujących się w ośrodku. Niezapomnianych wrażeń dostarczył pobyt w parku linowym. Po instruktażu i założeniu specjalnych zabezpieczeń dzieci wraz z instruktorami udały się na spacer po parku pełnym niespodzianek. Zjeżdżały na linie z dużej wysokości, brały udział w spinaczce skałkowej, jeździły bryczką i konno, skakały na trampolinie, śpiewały karaoke i wspólnie grilowały. To była wspaniała wycieczka!

Noc w szkole

Klasa Vb

Noc z 7 na 8 listopada była niezwykła dla uczniów klasy Vb i ich wychowawczyni. Dlaczego? Ponieważ zamienili oni domowe pielesze na materace i nocowali w szkole.

Niecodzienny pobyt w szkole zaczął się od pracy w grupach – powstały plakaty „szkolne potwory”. Oczywiście nie obyło się bez zwiedzania szkoły w ciemnościach oraz oglądania filmu.  A „zbijak” w sali gimnastycznej był głównym atutem spotkania!

Śniadanie daje moc

Zajęcia w klasach I – III

8 listopada 2013 roku uczniowie klas I – III wraz  z rodzicami uczestniczyli Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym  „Śniadanie daje moc”.  Ideą tego  spotkania było zwiększenie świadomości wśród uczniów i rodziców, że śniadanie jest podstawowym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

W pierwszej części spotkania  uczniowie dyskutowali na temat roli śniadania w diecie każdego z nich. Druga część zajęć to przygotowanie przez dzieci pod kierunkiem Pani Beaty Krasuskiej zdrowego śniadania. Był ryż z jabłkiem i bitą śmietaną, pasta jajeczna, kompot z jabłek oraz chleb, który został specjalnie upieczony na tę okazję. Wszyscy  z wielką przyjemnością spożyli śniadanie.  Potrawy były bardzo pyszne, a w sali unosił się piękny zapach.

11 Listopada

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią.  Wszyscy uczniowie wysłuchali wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej oraz obejrzeli towarzyszącą im prezentację multimedialną. Dużą niespodzianką był występ Julii Burak i Konrada Mieleszczuka z kl. VIa, którzy recytowali wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Towarzyszył im slajd przedstawiający ich w tych samych rolach jako pierwszoklasistów. Wzruszająca chwila …. Podobnie jak cała akademia, która wprowadziła nas w uroczysty nastrój niepodległościowego święta.

11 listopada delegacja uczniów wzięła udział w miejskich obchodach Święta Odzyskania Niepodległości, składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem 34 Pułku Piechoty.

Smacznie i zdrowo

Zajęcia w klasie IIIa

Uczniowie klasy IIIa w ramach działań związanych z promocją zdrowia kilkakrotnie wykonywali sałatki owocowe oraz  warzywne. Mali kucharze po umyciu rąk chętnie przystępowali do działania. Kroili owoce, warzywa, doprawiali do smaku jogurtami, ozdabiali rodzynkami, orzechami. Na koniec  była degustacja. Podczas takich zajęć uczniowie poznali proste przepisy na smaczne i zdrowe sałatki, surówki oraz  wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

„Robimy sałatki i surówki”

Promocja zdrowego odżywiania

W październiku 2013 roku uczniowie klasy II a uczestniczyli w projekcie „Odżywiamy  się zdrowo”. Przedsięwzięcie miało na celu  wzbogacenie wiedzy uczniów na temat zdrowia,  właściwego odżywiania się oraz kształtowania nawyków zdrowego życia. W ramach projektu odbyły się trzy zajęcia:   “Co jemy, by zachować zdrowie”?, “Dbamy o zdrowie”, “Przepis na zdrowie”. W czasie realizacji projektu zostały wykonane min.  książeczka  “Elementarz zdrowia” zawierająca informacje na temat witamin, właściwości odżywczych  owoców i warzyw oraz  plakaty z hasłem, które  zostały zaprezentowane podczas  lekcji otwartej, w dniu 17 października 2013 roku .  Gościem  lekcji otwartej byli rodzice oraz   pani  Beata Krasuska –  dietetyczka, pod  kierunkiem  której uczniowie wykonywali sałatki i surówki.  Rodzice włączyli się w organizację lekcji poprzez pomoc w czasie wykonywanych potraw, a także mieli możliwość obserwowania pracy uczniów w grupach. Wszyscy chętnie spożywali przygotowane surówki i sałatki pełne witamin.  Niektórzy uczniowie jedli po raz pierwszy wykonane przez siebie surówki, a także poznali nowe smaki warzyw i owoców w zestawie sałatkowym.

Noc testów szóstoklasisty

Nocleg klasy VIa w szkole

Dnia 21 listopada 2013 roku w naszej szkole zebrali się uczniowie klasy VIa wspólnie z rodzicami. Była to kolejna „noc” w naszej szkole. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Rozwiązywano testy szóstoklasisty, między innymi: „Sport”, „Szachy”, „Chleb”, „Z biegiem rzeki”, „Telewizja”. Po wspólnej pracy była kolacja i „ciasteczko” upieczone przez rodziców. Dyskutowano o przygotowaniach do wróżb andrzejkowych i loterii mikołajkowej. Podczas „Nocy w szkole” widać było pracę, samodzielność, aktywność i działanie uczniów – to cechy ze wszech miar pożądane. Zatem wykorzystujmy je, by uczenie się nie było żmudne, lecz radosne, atrakcyjne oraz inspirujące dla uczniów.

„Górnikom za ich trud dziękujemy”

Dzień Górnika

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się z Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do naszej szkoły górnika – pana Stefana Śledzia. Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego powitania górniczego. Następnie uczniowie  klasy IIa przedstawili montaż słowno-muzyczny pt.: „Górnikom za ich trud dziękujemy”. W dalszej części spotkania nasz gość nawiązywał do wierszy i piosenek uczniów, uzupełniając je ciekawymi informacjami na temat pracy górników. Aby przybliżyć śląską mowę, uczniowie przysłuchiwali się rozmowie telefonicznej prowadzonej z drugim górnikiem mieszkającym na Śląsku. Rozmowa dotyczyła obchodów Barbórki. Dużo emocji w dzieciach wzbudziła także część spotkania, która polegała na zadawaniu pytań skierowanych do naszego gościa. Na zakończenie dzieci podziękowały panu górnikowi za bardzo ciekawe, pełne wrażeń spotkanie. Z nadzieją czekamy na spotkanie za rok.

Wspólny test uczniów klasy VI z rodzicami

5 grudnia 2013 roku

Doświadczenia związane z przeprowadzanym od kilku lat sprawdzianem w szóstej klasie szkoły podstawowej pokazują, że praktyczne stosowanie zdobytej wiedzy sprawia wielu uczniom sporą trudność. Dnia 5 grudnia 2013 roku uczniowie klasy VI wspólnie z rodzicami pod kierunkiem nauczyciela matematyki rozwiązywali testy szóstoklasisty. Zajęcia były adresowane zarówno do uczniów, jak i rodziców. Uczniom umożliwiło to samodzielną pracę, którą mogą kierować rodzice. Należy przy tym pamiętać, że wiele zadań można rozwiązywać na różne sposoby. Ważne jest wspólne przedyskutowanie z dziećmi kilku dróg prowadzących do wyniku. Samodzielne znalezienie rozwiązania, nawet jeśli nie jest wolne od usterek, pozostaje zawsze bardziej kształtujące, niż narzucenie jakiegokolwiek sposobu rozumowania. Wspólne zajęcia pozwoliły udoskonalić umiejętność stosowania metod matematycznych w sytuacjach bliskich codziennemu życiu; pokazały, gdzie szukać przykładowych testów, jak korzystać z różnych źródeł; uczyły planowania czasu i pokonywania trudności.

„W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja …”

Mikołajki 2013

6 grudnia zawitał do naszej szkoły Święty Mikołaj. Niecodzienny gość obdarował grzecznych uczniów prezentami. Uśmiech

Zajęcia techniką decoupage

Lekcja w klasie IVa

W grudniu uczniowie klasy IVa w oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia wykonali świąteczne obrazki metodą decoupage. Zajęcia prowadziła mama uczennicy pani Joanna Mężyk.

„Tradycyjne ozdoby świąteczne”

Zajęcia w klasie IIa  z udziałem rodziców i dziadków

10  grudnia 2013 roku odbyły się  bożonarodzeniowe warsztaty  pt. „Tradycyjne ozdoby świąteczne”. Zaproszeni zostali na nie  babcie oraz dziadkowie uczniów klasy IIa. Spotkanie miało na celu rozwijanie zainteresowań,  integrację dzieci i bliskich im osób podczas wspólnego wykonywania ozdób świątecznych. Codzienny pośpiech utrudnia  przeżywanie  radosnych chwil z  pociechami. Warsztaty  były  doskonałą okazją do wspólnej zabawy, a gwiazdki i łańcuchy,  które wychodziły spod rąk dzieci i ich dziadków to prawdziwe dzieła sztuki. Przy melodii kolęd i w obecności bliskich osób dzieci nie tylko radośnie, ale przede wszystkim twórczo spędziły przedświąteczny czas.

„Ozdabiamy pierniczki świąteczne”

Zajęcia w klasach I – III

Żeby pełniej poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i specyficzną atmosferę trzeba zatrzymać się na chwilę i najlepiej w gronie rodziny oraz kolegów i koleżanek z klasy stworzyć coś samemu. Nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie zrobiony prezent i nic tak wyjątkowo nie smakuje, jak własnoręcznie przyrządzony smakołyk. Właśnie takie niecodzienne słodkości powstały za sprawą kilkudziesięciu par małych rączek i ogromnych chęci. W grudniu w klasach I – III odbyły się przedświąteczne  warsztaty  ozdabiania pierników.  W asyście rodziców dzieci wyczarowały istne cudeńka: serca, choinki, dzwoneczki, renifery, gwiazdki.

„Podróże kształcą” – Białoruś

Spotkanie ze studentką PWSZ

18 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Białorusinką – Aleksandrą Praktiką – studentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Studentka spotkała się  z uczniami klas I – IV; ubrana w białoruski strój ludowy omówiła system edukacji na Białorusi, symbole narodowe, tradycje i zwyczaje świąteczne. Zajęcia wzbogaciła prezentacja multimedialna. Ponadto odbyły warsztaty, podczas których uczniowie wykonali flagę białoruską, ozdabiali „matrioszki”, uczyli się pisać białoruskie litery. Na zakończenie spotkania wszyscy nauczyli się piosenki „Zawsze niech będzie słońce…”.

„Kolędujmy Małemu …”

Świąteczne spotkanie społeczności szkolnej

Tradycyjnie w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywa się świąteczny apel. W tym roku uroczystość przypadła w piątek – 20 grudnia. Na spotkanie zostali zaproszeni goście – przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, a także rodzice. Treścią tegorocznego apelu było przybliżenie tradycji Bożonarodzeniowych. Recytacje wierszy o tematyce adoracyjnej Jezusa Narodzonego w Betlejem, przeplatane były śpiewem kolęd i grą na różnych instrumentach. 

Po zakończonym wspólnym kolędowaniu uczniowie rozeszli się do swoich sal, gdzie odbyły się wigilie klasowe. Spotkaniom towarzyszyła atmosfera życzliwości, wielkiej miłości i radości. 

Treść Bożonarodzeniowa apelu wraz ze śpiewem kolęd została powtórzona w Kościele Narodzenia N. M. P. w niedzielę 5 stycznia 2014 roku oraz w Bialskim Centrum Kultury w dniu 9 stycznia.

Montaż słowno – muzyczny „Kolędujmy Małemu…” przygotowały: s, Teresa Olszewska i p. Renata Dawidiuk.

Dzień Ortografii

Klasy IV – VI

13 stycznia 2014r. był w naszej szkole Dniem Ortografii. Patronowało mu hasło „Jak się nie bać ortografii? Kto zrozumie, ten potrafi!”. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego poznawali techniki doskonalenia umiejętności ortograficznych, wykonywali prace plastyczne pomagające zapamiętać pisownię trudnych wyrazów. Punktem kulminacyjnym Dnia Ortografii były dyktanda konkursowe o dwóch poziomach trudności.

Największymi umiejętnościami w kategorii klas IV wykazali się:
     1. Bartek Krasucki - kl. IVb
     2. Cezary Kwitek - kl. IVa
     3.Amelia Maliszewska - kl. IVa
Zwycięzcy konkursu ortograficznego dla kl. V - VI to:
     1. Julia Trochonowicz - kl. Va
     2. Karolina Młyńska - kl. VIa
     3. Monika Szydłowska - kl. VIa
Ogromne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu i gratulacje zwycięzcom.

Pokaz mody

Występ uczniów klasy IVa

16 stycznia  uczniowie klasy IVa zaprezentowali się na szkolnym pokazie mody. Prezentowane były stroje na co dzień, sportowe, na uroczyste okazje oraz dyskotekowe. Przy dźwiękach muzyki i aplauzie publiczności dziewczynki i chłopcy spacerowali jak modelki i modele na prawdziwym wybiegu. Pokaz z wielkim wdziękiem prowadził Czarek Kwitek.

Podsumowanie pracy uczniów w I semestrze roku szkolnego 2013 / 2014

Apel w klasach IV – VI

6 lutego 2014 roku odbył się apel podsumowujący półroczną pracę uczniów klas IV – VI. Omówiono najwyższe wyniki osiągnięte w zakresie nauki i zachowania. 

Podczas spotkania przyznano także nagrody za 100% frekwencję w I semestrze bieżącego roku szkolnego. Dyplomy otrzymali: 

Makarewicz Maria – kl. IVa

Olichwiruk Karolina – kl. IVa

Krymski Łukasz – kl. IVb

Jańczuk Maja – kl. Vb

Pietrzycki Gabriel – kl. Vb

Raczkowska Sandra – kl. VIa

Sidoruk Paweł – kl. VIa

Uczniom gratulujemy !!!

Dzień Otwarty Szkoły

8 lutego 2014 roku (w sobotę) został zorganizowany „Dzień Otwarty” dla dzieci, które być może w przyszłym roku szkolnym będą uczniami klasy pierwszej lub oddziału przedszkolnego w naszej szkole. W ramach „Dnia Otwartego” przygotowano szereg atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej przybliżającej pracę naszej placówki. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, zaś rodzice zostali zaproszeni na spotkanie z panią dyrektor Mariolą Petru, która przedstawiła ofertę pracy szkoły oraz zasady jej funkcjonowania.

Najmłodsi radzili sobie doskonale, z wielkim zapałem przystąpili do zadań plastycznych. Był to czas świetnej zabawy i twórczej pracy. Gdy już rysunki były gotowe – dzieci mogły odpocząć, napić się i zjeść pyszne ciasteczka.

Po zajęciach edukacyjnych, dzieci wraz z rodzicami zwiedzały szkołę, a następnie uczestniczyły w zabawie karnawałowej, którą zorganizowano w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Dzień Otwarty organizujemy w naszej szkole od wielu lat. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w progach „Czwórki” i mamy nadzieję, że goście opuszczali nas z pozytywnymi wrażeniami i poczuciem mile spędzonego czasu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie! Do zobaczenia we wrześniu!

Rodzinny Bal Karnawałowy

Świetna zabawa młodszych i starszych !!!

W sobotę 8 lutego 2014 roku w naszej szkole odbył się Rodzinny Bal Karnawałowy, podczas którego uczniowie mieli możliwość wspólnej zabawy z kolegami, rodzeństwem, rodzicami i nauczycielami. Był to dzień wyczekiwany przez dzieci przez wiele tygodni. Wszyscy zebrali się w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, gdzie przywitała ich pani dyrektor Mariola Petru, życząc wszystkim wspaniałej i udanej zabawy.

Imprezę urozmaiciły tańce w wykonaniu uczniów: Wiktora Barczyńskiego (Ia) wraz z partnerką – Emilią Fijałkowską, Bartosza Pawluczuka (IIa) – z partnerką Natalią Czeczko i Cezarego Kwitka (IVa) z partnerką – Gabrielą Dowhun. Pary zaprezentowały tańce latynoamerykańskie.

Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli.

Jak co roku, największą popularnością cieszył się konkurs na ciekawe przebranie karnawałowe. Uczniowie z dumą prezentowali wymyślne stroje. Wszystkie przebrane osoby zostały nagrodzone upominkami.

Gdy tancerze poczuli się zmęczeni, mogli odpocząć i zjeść pyszne „słodkości” przygotowane przez rodziców w klasach.

Kochanym Babciom i Dziadkom!

Uroczystość w świetlicy szkolnej

11 lutego 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji niedawno obchodzonego Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej specjalnie przygotowanej na tę okazję. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki; następnie wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki oraz „słodkie” koszyczki. Na koniec był pyszny poczęstunek dla wszystkich gości i dzieci. Spotkanie z pewnością było wspaniałą okazją do wyrażenia wdzięczności Babciom i Dziadkom za wielką miłość, ciepło, czas i troskę, jaką każdego dnia okazują swoim wnuczętom. Dziękujemy za tak liczne przybycie na naszą uroczystość !

Żywa lekcja historii

Pokazy Bractwa Rycerskiego

28 lutego 2014 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Kerin. Uczniowie mogli „dotknąć” najdawniejszej historii naszego państwa – inscenizacja przeniosła nas w czasy Mieszka I. Najwspanialsze było to, że sami uczniowie uczestniczyli w spektaklu, wcielając się w role mieszkańców państwa Mieszka I, samego księcia, Dobrawy, wojów, a dostępujący postrzyżyn Łukasz stoczył walkę z dzikiem! To była niezwykła lekcja historii!

Tajemnice dźwięków

Doświadczenia przyrodnicze w klasie Ia

W ramach rozszerzania wiedzy przyrodniczej, w klasie I odbyły się zajęcia dotyczące źródeł i cech dźwięku prowadzone przez nauczyciela przyrody. Uczniowie mogli zaobserwować kiedy powstaje dźwięk, od czego zależy wysokość i natężenie dźwięku. Pierwszoklasiści dowiedzieli się również dlaczego w kosmosie panuje cisza.

„Kangur' 2014”

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny 

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu „Kangur Matematyczny”, który w tym roku odbył się w czwartek 20 marca. Celem była popularyzacja matematyki wśród uczniów. Konkurs miał charakter jednorazowego testu i przeprowadzany był w następujących kategoriach:

– żaczek: 9 uczestników;

– maluch: 17 osób;

– beniamin: 12 uczniów.

Za przebieg konkursu w naszej szkole odpowiedzialna była p. Jolanta Mazuruk – szkolny koordynator konkursu.

Już wiosna ….

… w świetlicy szkolnej

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

Sztuka „Radio Las” w wykonaniu uczniów klasy Va

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca, są w naszej szkole tradycją. W tym roku świętujemy już jedenasty raz! Zaczęliśmy w przeddzień święta od próby generalnej sztuki „Radio Las”, którą obejrzeli rodzice wykonawców, czyli klasy Va. Po inscenizacji uczniowie i wychowawca opowiedzieli o tym, jak powstawało przedstawienie, zaś życzliwi widzowie wypowiedzieli się o spektaklu w samych superlatywach. 27 marca był dniem premiery. Sztukę „Radio Las”, ukazującą w żartobliwy sposób pracę dziennikarzy,  obejrzeli uczniowie klas 0 – IV. Wszyscy z zainteresowaniem podglądali powstawanie audycji radiowej, nawiązującej do znanego wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio”. Kolejnym teatralnym akcentem tego dnia było obejrzenie przez piątoklasistów spektaklu „Wspomnienia Stefanii Dion” w wykonaniu gimnazjalistów z Chotyłowa, którzy gościnnie wystawili swą sztukę w Bialskim Centrum Kultury. Obchody tegorocznego Dnia Teatru uświetniła wystawka afiszy teatralnych wykonanych przez uczniów. Przyłączając się do święta obchodzonego na całym świecie, znów poczuliśmy się członkami wielkiej rodziny miłośników teatru!

Sprawdzian „szóstoklasisty”

… już za nami !!!

1 kwietnia punktualnie o godz. 9:00  uczniowie klasy szóstej rozpoczęli swój pierwszy ważny w życiu egzamin – sprawdzian szóstoklasisty. Przez 60 minut zmagali się z analizą tekstu „Zaklęty dźwięk” i wiersza „Muzyka” oraz skomplikowanymi zadaniami matematycznymi. Szóstoklasiści mieli również napisać twórcze opowiadanie na temat „Co dwie głowy, to nie jedna”. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki i wierzyć, że będą jak najlepsze.

Podsumowanie konkursu plastycznego „Z Szybkim PITem, PIT@ ślij”

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym

Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z „Operonem”

10 kwietnia 2014 r.

10 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy III a pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Punktualnie o godz. 9:00 obejrzeli film terapeutyczny, a później przystąpili do sprawdzianu, który składał się z dwóch części: języka polskiego i matematyki. Na rozwiązanie zadań każdej części było przeznaczone po 45 minut. Czekamy na wyniki.

Palmy Wielkanocne …

Zajęcia w klasie IIIa z udziałem rodziców

10 kwietnia 2014 r. w klasie IIIa odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Uczniowie poznali tradycje ludowe związane ze Świętami Wielkanocnymi, uczyli się robić kwiaty z krepiny, a następnie wykonywali wspólnie z rodzicami wielkanocne palmy. Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci oraz rodziców powstały piękne palmy. Niedziela Palmowa tuż, tuż….

Jarmark Wielkanocny

Występ uczniów naszej szkoły na Placu Wolności

Dzień Języka Angielskiego

15 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole  Dzień  Języka  Angielskiego,    w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Celem tego przedsięwzięcia było:

 • rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych;
 • poszerzenie wiedzy na temat zjednoczonego królestwa, np. położenie geograficzne, znajomość mapy, flagi i symbole narodowe;
 • wzbogacenie słownictwa w języku angielskim;
 • wzbudzenie ciekawości otaczającego świata oraz tolerancji wobec bliższych i dalszych sąsiadów.

Każda klasa zgłosiła 3-osobowy zespół, który miał ją reprezentować w kolejnych konkursach.

Reprezentantami poszczególnych klas byli następujący uczniowie:

kl. IVa – Michał Dawidiuk, Kacper Uziuk i Cezary Kwitek;

kl. IVb – Bartosz Krasucki, Patryk Tazin i Paweł Grunwald;

kl. Va  – Julia Trochonowicz, Eryk Kowalewicz i Marta Martyniuk;

kl. Vb  – Julia Maleńczyk, Kuba Czeczelewski i Paulina Malcew;

kl. VIa – Klaudia Malcew, Błażej Barej i Szymon Chwedaczuk.

Uczniowie wzięli udział w 9 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę na temat stolic państw United Kingdom, zabytków Londynu, dialogów w restauracji, znajomości cen i przysłów angielskich. Ostatnią konkurencją był quiz muzyczny – odgadywanie odtwórców utworów oraz ich tytułów.

Po zestawieniu wszystkich konkurencji, jury składające się z uczniów klasy VI pod opieką nauczyciela, ustaliło, że:

I miejsce zajęła drużyna z klasy VIa,

II miejsce przypadło uczniom z klasy Va,

III miejsce zdobyła reprezentacja z klasy IVb.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali wyróżnieni dyplomami, a laureaci trzech pierwszych miejsc dodatkowo drobnymi upominkami. W trakcie konkurencji liczyła się przede wszystkim miła atmosfera i dobra zabawa.

„Uśmiechnięte Święta”

Spotkanie wielkanocne w świetlicy szkolnej

Z okazji Świąt Wielkanocnych 15 kwietnia 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły. W świetlicy gościliśmy panią Stanisławę Duklewską – Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Księdza Infułata Antoniego Laszuka oraz panią Mariolę Petru – Dyrektora szkoły. Zaprezentowany montaż słowno – muzyczny „Uśmiechnięte Święta” wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz przybliżył tradycje wielkanocne. Nie zabrakło wspólnych rozmów przy bogato zastawionym świątecznym stole. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane koszyczki wielkanocne.

Jak to niegdyś bywało …

Apel Wielkanocny

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W tym roku spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jak to kiedyś bywało…”. Uczniowie przybliżyli treści świąteczno – wiosenne przeplatane śpiewem piosenek wielkanocnych oraz wyjaśnili znaczenie symboli świątecznych. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

„Fizyka dla smyka”

Pokazy naukowe w klasach 0 – VI

24 i 25 kwietnia 2014 roku uczniowie z klas  0 – VI  uczestniczyli  w warsztatach prowadzonych przez Akademię Nauki z cyklu „Fizyka dla smyka”. Pokazy naukowe miały na celu  przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Uczniowie eksperymentowali z pryzmatem, zobaczyli z jakich barw składa się światło białe, jak powstaje tęcza i sprawdzili jak powstają barwy pochodne. Ciekawe doświadczenia pozwoliły zrozumieć jak działa peryskop i kalejdoskop, a specjalne okulary pokazały świat widziany oczami muchy. Dzięki doświadczeniom ze złudzeniem optycznym uczniowie dowiedzieli się, że nie zawsze można wierzyć własnym oczom. Świat fizyki okazał się naprawdę interesujący.

„Zielono mi…”

Dzień Ziemi w „Czwórce”

24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie, chcąc zamanifestować swoje poparcie dla tego święta, przyszli ubrani do szkoły na zielono. Konkurs na najbardziej „zieloną” klasę wygrali uczniowie z Va.  W klasie Ia uczniowie z klasy IVa przeprowadzili zajęcia dotyczące ochrony zasobów naturalnych. Klasy piąte rywalizowały w teście przyrodniczym.

10 lat w Unii Europejskiej

Udział uczniów naszej szkoły w uroczystościach na Placu Wolności

30 kwietnia 2014r. uczniowie kl. Ia oraz kl. IIIa wzięli udział w Festynie pod hasłem „To już 10 lat – Polska w Unii Europejskiej”. Dzieci z barwnymi flagami krajów UE przemaszerowały na Plac Wolności, gdzie odbywały się główne uroczystości. Ponadto trzecioklasiści wzięli udział w plenerowym konkursie plastycznym „Unijny tort urodzinowy dziesięciolatka”. Dzięki zgodnej pracy zespołowej powstał ładny projekt Jubileuszowego tortu. W nagrodę uczniowie otrzymali ozdobne krzewy.

„WIWAT MAJ! 3 MAJ!”

Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

5 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Barwny montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy I a. Dzieci przedstawiły sytuację w kraju za czasów Sejmu Wielkiego z marszałkiem Stanisławem Małachowskim oraz zaprezentowały twórców Konstytucji 3 Maja – Ignacego Potockiego i Hugo Kołłątaja. Uroczystość przebiegła w podniosłej, patriotycznej atmosferze. Uczniowie trzymali w dłoniach biało – czerwone chorągiewki, a ich galowe ubrania zdobiły piękne kotyliony w barwach narodowych.  Z występów swoich dzieci byli zadowoleni licznie przybyli rodzice.

„Lekcja ciepła”

„Czerwony Kapturek w mieście”

12 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się „Lekcja ciepła”. Spotkanie przygotowali uczniowie klasy przedszkolnej i klasy I a naszej placówki oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Białej Podlaskiej. Patronat nad uroczystością sprawowało Przedsiębiorstwo Energii Cieplnej w Białej Podlaskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Aleksander Kompa – Prezes Zarządu PEC oraz pani Elżbieta Buczyńska. Zaproszonych gości powitała Dyrektor szkoły – pani Mariola Petru. Dzieci z obu placówek zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, a pani Dyrektor i rodzice odczytali fragmenty bajki „Czerwony Kapturek w mieście”. Nastepnie podsumowano konkurs plastyczny na temat ciepła systemowego. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i książki sponsorowane przez PEC.

„Moja rodzina i ja”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – etap szkolny

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu plastycznego „Moja rodzina i ja” organizowanego w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”. Spośród prac wykonanych przez uczniów klas 0 – VI  wybrano 10 najciekawszych, które przekazano do Bialskiego Cenrtum Kultury. Miejskie rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 czerwca 2014 roku podczas Festynu „Kolorowy świat”. Prace uczniów prezentowane są na dołączonych do artykułu zdjęciach, w nastepuącej kolejności:

 1. Wiktoria Kamińska – kl. 0
 2. Amelia Kielak – kl. 0
 3. Antonina Dzyr – kl. IIa
 4. Bartosz Pawluczuk – kl. IIa
 5. Jan Sokołowski – kl. IIa
 6. Maria Makarewicz – kl. IVa
 7. Agata Raczkowska – kl. IVa
 8. Waldemar Sebastianiuk – kl. IVb
 9. Patryk Tazin – kl. IVb
 10. Paulina Zając – kl. IVb

Laureatom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy !!!

„Książki, jak koty, lubią być głaskane”

Zajęcia w Bibliotece „Barwnej”

16 maja 2014r. uczniowie klasy IIIa w Bibliotece „Barwnej” w ramach XV Bialskich Dni Książki Dziecięcej wzięli udział w zajęciach pod hasłem „Książki, jak koty, lubią być głaskane” oraz obejrzeli interesujący teatrzyk w wykonaniu pracowników biblioteki. Teatrzyk dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń i przyniósł dużo radości. Teraz z niecierpliwością czekamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim.

Rok Szkoły w Ruchu

Tytuł   zdobyty  !!!!

Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła jako pierwsza w mieście otrzymała status ” Szkoły W Ruchu” .

 Działania podejmowane przez nauczycieli zostały pozytywnie zaopiniowane i zweryfikowane i teraz czekamy na certyfikat  potwierdzający ten status.

mapa

„Zielona Szkoła”

Klasa VIa w Serpelicach

W dniach 28 – 30 maja 2014 roku uczniowie klasy VIa pod opieką wychowawczyni p. J. Mazuruk oraz p. A. Tarkowskiej, przebywali w Serpelicach. Była to Szkoła Przetrwania. Zajęcia dotyczyły między innymi: orientacji w terenie, wspinaczki, strzelania z łuku i wiatrówki. Odbyło się też wspólne ognisko.

Wyniki konkursu matematycznego „Kangur”

W bieżącym roku szkolnym w konkursie Kangur Matematyczny wzięło udział 38 uczniów. W kategorii „Żaczek” (kl. II) najlepiej wypadła Oliwia Gralikowska. Wśród uczniów klasy III najwięcej punktów zdobyła Maria Mich, a w klasie IV – Maciej Parchomiuk. Najlepszy w kategorii „Beniamin” (kl. V) okazał się Eryk Kowalewicz, a z klasy VI – Błażej Barej. Wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymali: Maria Mich i Eryk Kowalewicz.

W naszej szkolnej bibliotece …

Konkurs znajomości książek o Mikołajku.

Pasowanie pierwszaków na czytelników.

28 maja odbył się w bibliotece konkurs znajomości książek o Mikołajku. Wśród osób, które prawidłowo rozwiązały krzyżówkę, rozlosowane zostały nagrody książkowe. Otrzymali je Eliza Nitychoruk, Paulina Zając i Maciej Parchomiuk z klasy IVb oraz Julia Kuszneruk z klasy Vb. W konkursie na plakat „Zdrowy jadłospis dla Alcesta” zwyciężył Bartek Pawluczuk z klasy II. Gratulujemy!

30 maja odbyło się pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowały uczennice klasy Vb, które zaprezentowały krótki występ oraz przeprowadziły wśród najmłodszych czytelników konkurs rozpoznawania tytułów baśni. Uczniowie klasy pierwszej musieli też wykazać się znajomością alfabetu. Na koniec zostali pasowani na czytelników i otrzymali zakładki, by czytane przez nich książki zawsze były szanowane. Niecodziennej lekcji przyglądali się pracownicy Biblioteki „Barwnej”, pani Agata Szczodrak i pan Maciej Szupiluk.

Festyn Rodzinny

„Z  RODZINĄ  PO  ZDROWIE”

Z rodziną po zdrowie – pod takim hasłem 4 czerwca  odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny w ramach akcji Postaw na Rodzinę.  Był to wspaniały sposób na wspólne rodzinne świętowanie, promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia. Gościliśmy w naszych progach uczniów wraz z Rodzicami oraz wielu sympatyków i zaproszonych Gości. Ceremoniału otwarcia imprezy  dokonała  Pani Dyrektor Mariola Petru.  Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas 0-3 w programie artystycznym podkreślającym więzi rodzinne.

Niezwykłym zainteresowaniem  cieszył się pokaz kulinarny z udziałem gościa specjalnego – mistrza kuchni, autora programów telewizyjnych i publikacji książkowych Karola Okrasy.

Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w pokazie udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej. Cennych wskazówek udzielił pan Jacek Semczuk, na co dzień zajmujący się ratowaniem życia. Natomiast pani pielęgniarka z Przychodni Rejonowej, pani Agnieszka Gralikowska  badała chętnym ciśnienie tętnicze. W dalszej części odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego i  literackiego „Z rodziną po zdrowie”. Organizatorzy konkursów rozdali zwycięzcom nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Biała Podlaska w ramach akcji „Postaw na Rodzinę”. Dodatkową atrakcją była degustacja produktów  Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKOWITA”.  Uczestnicy festynu mogli spróbować  przepyszne twarożki z jeszcze pyszniejszymi  owocowymi sosami. W KĄCIKU „PIJALNIA WODY” można było delektować się bialską wodą jurajską. Wybornie zaopatrzony  KĄCIK SMAKOSZA, zachęcał natomiast do  skosztowania „słodkości” w postaci pysznych ciasteczek  upieczonych przez rodziców oraz soków i owoców. Doskonałą zabawą dla wszystkich okazała się też „LOTERIA”.  Z atrakcji można było skorzystać  za darmo, gdyż fanty –  przeróżne maskotki zostały ufundowane  przez rodziców. Powodzeniem cieszyło  także malowanie twarzy.  Każdy mógł zrobić sobie makijaż, tylko trzeba było poczekać  na niego w bardzo długiej kolejce. Dzieci miały również możliwość uczestnictwa ciekawych w zabawach prowadzonych przez pracowników Biblioteki „Barwna”.  Mamy nadzieję, że festiwal smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia,

dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę,

dziękujemy Rodzicom za odwiedziny i pomoc,

dziękujemy wszystkim sponsorom, lokalnym przedsiębiorcom

 za życzliwość i wsparcie,

dzięki któremu możliwe było zrealizowanie tak ważnego przedsięwzięcia.

oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!!

Do zobaczenia na następnym festynie.

Już dziś zapraszamy.

„Moje pierwsze pieniądze”

Podsumowanie projektu realizowanego  w klasie IIa

4 czerwca w bialskiej „Skali” odbyło się podsumowanie VI edycji projektu Stowarzyszenia Edukacji Finansowej „Moje pierwsze pieniądze”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II naszej szkoły. Projekt obejmował 15 godzin lekcyjnych, podczas których dzieci zapoznawały się z historią pieniądza, oszczędzaniem, planowaniem zakupów, także rozróżnianiem potrzeb od zachcianek. Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych medali oraz drobnych upominków.

Wyjazd do Woskrzenic

Klasa przedszkolna na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym „Wiosenny Wiatr”

10 czerwca 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego miło spędzili czas w gospodarstwie agroturystycznym „Wiosenny Wiatr” w Woskrzenicach Małych. Najwięcej wrażeń dostarczyło zjeżdżanie na linie, wspinanie się po ściance oraz jazda na koniu. Pogoda dopisała, a nadmiar atrakcji sprawił, że czas minął szybko. Wszyscy powrócili do domów bardzo zadowoleni.

Wycieczka do Bałtowa

Nagroda za zbiórkę surowców wtórnych

18 czerwca 2014 roku wyruszyli na wspaniałą wycieczkę uczniowie, którzy przynieśli najwięcej surowców wtórnych, ZSEE, makulatury, nakrętek. Atrakcji było wiele. Zaczęli od Parku Rozrywki. Każdy mógł bez limitu korzystać z karuzeli, dmuchanych zjeżdżalni, basenu z kulkami, trampoliny i innych atrakcji. Aż kręciło się w głowie! Niesamowitych wrażeń i emocji dostarczył wszystkim seans w Kinie 5D. Po obfitym obiedzie każdy miał siłę by z przewodnikiem zwiedzić Jurapark i poszerzyć wiadomości o dinozaurach. Na koniec było zwiedzanie  Prehistorycznego Oceanarium i zabawy.  To był wspaniały wyjazd. Dziękujemy pani dyrektor za zorganizowanie wycieczki. Warto segregować surowce wtórne!

Minęły trzy lata…

Ognisko w klasie IIIa

Kończy  się pewien etap w życiu klasy trzeciej, która za kilka dni stanie się klasą czwartą. Na koniec wszyscy spotkali się na ognisku u Kacpra. Tutaj zawsze była świetna zabawa. Zielona trawa zachęcała do zabaw z piłką, a dojrzałe maliny, porzeczki, poziomki wszystkim smakowały i przypominały, że zbliżają się wakacje. Podczas wspólnego pieczenia kiełbasek były rozmowy o nowych przedmiotach i zadaniach jakie będzie  stawiało życie oraz dużo wspomnień z mijających trzech lat nauki. Pozostaną zdjęcia i wspomnienia o latach spędzonych w klasach I – III. Dziękujemy mamie Kacpra  za wspaniałe ognisko.

„Złote Pióra” rozdane

Nagrodzeni: Patrycja Kozioł i Szymon Chwedaczuk

24 czerwca 2014 roku o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość wręczenia uczniom bialskich szkół nagród „Złote Pióro”. W tym roku nagrodzeni przez Prezydenta Miasta uczniowie naszej szkoły to: Patrycja Kozioł i Szymon Chwedaczuk. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Sportu

Klasy IV – VI

Jak co roku w ostatnim tygodniu nauki został zorganizowany Dzień Sportu. 23 czerwca na boisku szkolnym było gwarno od samego rana.  Już o godz. 8:30 rozpoczął się pierwszy mecz, a było ich bardzo dużo. Reprezentacje wszystkich klas IV -VI stawiły się na uroczystym otwarciu, podczas którego p. Anetta Tarkowska przedstawiła w skrócie regulamin i zasady gier. Dziewczęta rozgrywały mecze w piłkę ręczną, a chłopcy w piłkę nożną. Mecze odbywały się na przemian, trwały po 7 minut i pomimo krótkiego czasu bywały bardzo emocjonujące. Na bieżąco były wpisywane wyniki na tablicy, tak więc każdy mógł śledzić dokonania swojej klasy i liczyć na …… zwycięstwo.

Nie zabrakło też kibiców, zarówno z klas starszych i młodszych, którzy dopingowali swoich faworytów.

Zakończenie rozgrywek odbyło się z udziałem p. dyrektor Marioli Petru i przewodniczącej Rady Rodziców p.Bożeny Raczkowskiej, dzieki którym był możliwy zakup medali dla najlepszych drużyn. Pani dyrektor wręczyła osobiście medale złote, srebrne i brązowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w kategorii dziewcząt i chłopców, a p.Tarkowska dodatkowo nagrody niespodzianki dla zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa Dnia Sportu :

PIŁKA RĘCZNA – DZIEWCZĘTA

I m-ce- kl. VIa

II m-ce – kl. Vb

III m-ce – kl. IVa

IV m-ce – kl. Va

V m-ce – kl. IVb

 

PIŁKA NOŻNA – CHŁOPCY

I m-ce- kl. VIa   I zespół

II m-ce – kl. IVa

III m-ce – kl. VIa  II zespół

IV m-ce – kl. Va

V m-ce – kl. Vb

VI m-ce – kl. IVb

Najlepszymi strzelcami bramek byli : Paulina Dominiak  i Adrian Zadziorski z kl. VIa

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca 2014 roku