Archiwum 2018 / 2019

Wyprawka szkolna

ucznia klasy pierwszej

Witaj szkoło!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 / 2019

„Bezpieczna droga do szkoły”

Spotkanie uczniów klas 0 – I z Policjantem

W sali zabaw Fit and Fun

Zabawy integracyjne kl IIa

17 września uczniowie klasy IIa bardzo miło spędzili czas w Sali zabaw Fit and  Fun. Różnorodne przeszkody dostarczyły wszystkim dużo wrażeń.  Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci  mogły beztrosko, wesoło i bezpiecznie spędzać  czas. 

Lekcja ze Sztandarem

Zajęcia w klasach pierwszych

W Multicentrum

Zajęcia uczniów klasy IIa

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

28 września w  naszej szkole odbył się Dzień Tabliczki Mnożenia.  Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.  W każdej klasie III – VIII zostali wybrani eksperci tabliczki mnożenia. Podczas przerw każdy mógł sprawdzić swoją sprawność rachunkową, grając w: memory, domino czy kolorując kolorowanki. Każdy mistrz otrzyma certyfikat oraz miłą niespodziankę. Wszyscy uczniowie otrzymali naklejkę eksperta tabliczki mnożenia.

Jarmark Michałowy

Udział uczniów naszej szkoły

Dzień Chłopaka

Konkurs na najsympatyczniejszego kolegę z klasy

Dzień Chłopaka 2018

         W związku z Dniem Chłopaka Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole konkurs na najsympatyczniejszego kolegę z klasy. Wyniki są następujące:

kl. O – Tymon Głuchowski

kl. Ia – Marcel Drozd

kl. Ib – Hubert Buczek

kl. IIa – Dominik Batycki

kl. IIb – Michał Butryn

kl. IIIa – Aleks Kopania

kl. IVa – Hubert Sowa

kl. IVb – Bartosz Rosolski

kl. IVc – Oskar Walczuk vel. Walczyński

kl. Va – Fabian Tomaszewski

kl. Vb – Jakub Skwierczyński

kl. VIa – Maciej Kożuch

kl. VIIa – Filip Tymoszuk

kl. VIIIa – Jan Lewtak

Gratulujemy!

Wycieczka do Lublina i Kozłówki

Wyjazd uczniów klas piątych

3 października 2018 r. klasy piąte uczestniczyły wraz z wychowawczyniami w wyjeździe do Lublina i Kozłówki. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach w Teatrze im. Andersena w Lublinie oraz zwiedzili piękny pałac Zamoyskich w Kozłówce. Mimo jesiennej, dżdżystej pogody wyjazd był bardzo udany!

Ognisko integracyjne klas IV

26.09.2018 r. – Grill Park

26 września 2018 r. trzy klasy IVa, b i c wraz z wychowawczyniami i pod opieką kilkorga rodziców uczestniczyły w ognisku integracyjnym na terenie Grill Parku przy ul. Podłącznej. Wspaniała pogoda, wyśmienite menu, humor i pozytywne nastawienie gwarantowały dobrą zabawę przez 3 godziny.

Szkolny Skills Challenge Marcina Gortata

„Mierz Wysoko” Skills Challenge 2018 – 09.10.2018 r.

Dnia 9.10.2018 r. 15 uczniów z klas IV – VI  na zaproszenie Fundacji Marcina Gortata „Mierz Wysoko” uczestniczyło w nietuzinkowej imprezie: Szkolnym Konkursie Skills Challenge 2018, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.  Impreza była świetnie przygotowana, a dla naszych uczniów była nowym doświadczeniem, ponieważ po raz pierwszy wzięliśmy w niej udział. 

Szkolny Skills Challenge to turniej sprawnościowy dedykowany dzieciom w szkołach podstawowych organizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki od 2013r. na terenie całego kraju. Celem projektu jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej, wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego, oraz nauczenie młodych ludzi zdrowej sportowej rywalizacji. Podczas wizyt w szkołach przedstawiciele fundacji chcą pokazać dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.

Uczniowie pięćdziesięciu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie czasu wyłaniany jest zwycięzca, który zdobywa tytuł Mistrza Szkoły. Dziesięciu najlepszych Mistrzów Szkół, na podstawie czasów, zostaje zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego Finału Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbywa się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzcy, ale również dla nauczyciela wychowania fizycznego jest wyjazd do USA na mecz ligi NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem.

Podczas ogromnej rywalizacji uczestnicy mieli do pokonania tor sprawnościowy zawierający elementy koszykówki, hokeja, koordynacji , szybkości, celności i ogólnie pojętej sprawności w jak najkrótszym czasie. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie: Wiktor Dejneka z kl. Vb, który uzyskał najlepszy czas spośród przybyłych na imprezę uczestników, Wiktor Laszuk z kl. Vb oraz Krzysztof Kuczko z kl. IVb. Uczniowie z każdej szkoły, którzy zajęli  pierwsze 3 miejsca zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi firmy Spalding.

Z Podwórka na Stadion O Puchar Tymbarku

11.10.2018 r.

XVIII Edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Finał Powiatu Grodzkiego Biała Podlaska

 

W dniu 11.10.2018r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 3   w Białej Podlaskiej odbył się Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion” w kategorii dziewcząt    z klas I (U – 8) , klas 3 (U – 10) oraz z klas IV – V (U – 12)

Dziewczęta z „Czwórki” z klas III i II  zagrały bardzo dobrze, wygrywając wszystkie pojedynki meczowe.  

Drużyna zdobyła  I – miejsce  i awansowała na zawody wojewódzkie które odbędą się na wiosnę w Międzyrzecu Podlaskim. Drużyna reprezentująca Klub Sportowy Red Sielczyk wystąpiła w składzie : Wiktoria Jagodzińska SP 4, Zuzanna Czmielewska SSP, Małgorzata Furtak SP 1, Zofia Łocheńska – Ochnio  SP4, Julia Czeberkus SP4, Martyna Dejneka SP4, Amelia Zdunek SP4, Natalia Kowalczuk SP4, Lena Markiewicz SP4, Kamila Bosko Sp4, Lena Bernasiuk

Najlepsza Zawodniczka: Wiktoria Jagodzińska SP  4

Najlepsza Bramkarka – Amelia Zdunek  SP 4

Trenerem dziewcząt jest p. Dariusz Denicki.

Gratulujemy !!!

Dzień Edukacji Narodowej

Święto Patrona Szkoły

Spotkanie z książkowymi misiami

Klasa IIa w Bibliotece Barwnej

Spotkania z książką pozwalają dzieciom  odkrywać świat, pobudzają do kreatywnego i obrazowego wyrażania swoich uczuć , dają też radość i zadowolenie z bycia razem oraz przyjemność wspólnych rozmów i wymiany spostrzeżeń na tematy poruszane w czytanych książkach.
Atmosfera biblioteki sprzyja i uczy obcowania z książką. Łączy się tutaj wiedza z zabawą. pod przyjaznym kierunkiem nauczyciela bibliotekarza.

Główną atrakcją ostatniej wizyty w bibliotece okazał się multimedialny quiz wiedzy o książkowych misiach.

Ślubujemy …

Uroczystość pasowania na uczniów

19 października 2018 roku 38 pierwszoklasistów dostąpiło zaszczytu pasowania na uczniów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji Pani Dyrektor potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „Egzamin Pierwszoklasisty”.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 ” i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

Następnie wychowawczynie rozdały dzieciom pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali swoje pociechy słodyczami. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klasy III, przekazując życzenia w formie wierszy. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski. Dopełnieniem uroczystości był przepiękny, ogromny tort, którym obdarowano wszystkich przybyłych na uroczystość.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Czytanie rozwija wyobraźnię

Udział uczniów klasy IIa i IIIa w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Obchody XVIII Dnia Papieskiego

„Promieniowanie Ojcostwa”

Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier

26.10.2018 r. – AWF

W dniu 26 października 2018 roku w Akademi Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej  został zorganizowany Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier pt. „Wielopokoleniowa aktywność ruchowa – 100 polskich zabaw i gier na jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości”.

Swój udział w tym wydarzeniu miała klasa VIIa , która czynnie uczestniczyła w grach i zabawach wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, p. Anettą Tarkowską i p. Dariuszem Denickim.

Była to wspaniała wspólna zabawa, celem której była międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego poprzez uczestnictwo w zabawach i grach z dawnych czasów. Można było pograć w ringo , dziada , ziemniaka, krowę, kapsle , klipę podwórkową , cymbergaja, wziąć udział w wyścigu z fajerką, postrzelać z łuku, pochodzić na szczudłach. Pod koniec wydarzenia uczestnicy wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i wspólnym biesiadowaniu przy gorącej grochówce i pysznych „Frykasach z Kodnia”.

Dziękujemy AWF Biała Podlaska za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak wspaniałym wydarzeniu.

Śniadanie Daje Moc

Zajęcia w klasie IIa

Śniadanie Daje Moc

Zajęcia w klasie Ib

Śniadanie Daje Moc

Zajęcia w klasie Ia

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Gazetka szkolna

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi uczniowie opracowali pamiątkową gazetkę, którą można było oglądać w holu naszej szkoły. Krótki rys historyczny był okazją do małej powtórki z historii. Uczennice z klasy siódmej wykonały portrety Józefa Piłsudskiego i opisy Miejsc Pamięci Narodowej z naszych okolic. Prace nad gazetką koordynowały panie: Agnieszka Arseniuk i Barbara Andrzejuk.

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Świętujemy Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

31 października w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. 22 uczestników z klas IV-VIII dostarczyło wielu wzruszeń publiczności, słuchającej pięknych wierszy w ich interpretacji. Jury przyznało I miejsce Idze Sokołowskiej z kl. IV. Pozostałe miejsca na podium przypadły ósmoklasistom: II – Piotrowi Jaroszkiewiczowi, zaś III – Dominice Berlińskiej i Marii Mich.Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne występy.

DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI

Akademia szkolna

9 listopada  był w naszej szkole bardzo ważnym i podniosłym dniem. Wszyscy uczniowie wyglądali odświętnie i mieli kotyliony. Wspólnie  braliśmy udział w lekcji „ Droga do niepodległości”. Uczniowie klas IVb i IVc przeprowadzili nas przez wszystkie lata niewoli, aż do pamiętnej daty 11 listopada 1918 roku.  

Tego dnia dokonaliśmy podsumowania wszystkich akcji i konkursów związanych z Stuleciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości np. konkurs: poezji patriotycznej, kartka dla Niepodległej czy  fotograficzny.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Rekord dla Niepodległej”. W ramach świętowania 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

Lekkoatletyka dla każdego!!!

Zajęcia w klasach pierwszych

Podwójny sukces szachistów z naszej szkoły !!!

23.11.2018 r. – Finał miasta w szachach drużynowych

Dn. 23.11.2018 r. w SP nr 2 w Białej Podlaskiej rozegrano Finał Miasta Biała Podlaska w szachach drużynowych. Reprezentanci naszej szkoły nie mieli sobie równych. Wygrali zarówno w kategorii Igrzyska Dzieci / kl. IV-VI / oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej / kl. VII-VIII /.

Składy zwycięskich drużyn tworzyli :

Agata Denicka – kl. VIa, Maciej Dawidiuk – kl. VIa, Maksymilian Mich – kl. VIa, Adam Kościuczuk – kl. Vb.

Maria Mich – kl. VIIIa, Maciej Chyziak – kl. VIIa, Piotr Jaroszkiewicz – kl. VIIIa, Kacper Jaszczuk – kl. VIIIa.

Przed nimi zawody wojewódzkie w Parczewie i Tomaszowie Lubelskim – Życzymy powodzenia!!!

Pływacy z sukcesami!

16.11.2018 r. – Biała Podlaska  i 30.11.2018 r. – Radzyń Podlaski

16 listopada 2018 r. został rozegrany Finał Miasta Biała Podlaska w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci / kl. IV – VI /  i Igrzysk Młodzieży Szkolnej / kl. VII – VIII i 3 gimn. /.

W pływaniu drużynowym nie możemy pochwalić się znaczącymi wynikami, natomiast w pływaniu indywidualnym nasi uczniowie „zabłysnęli”.

I miejsce w mieście wywalczył Maksymilian Mich z kl. VIa w stylu dowolnym, oraz Maria Mich z kl. VIIIa, również w stylu dowolnym.

III miejsce zajął Filip Tymoszuk z kl. VIIa w stylu grzbietowym.

IV miejsce zajął Nikita Szumak z kl. VIIIa w stylu grzbietowym, IX miejsce Bartosz Pawluczuk z kl. VIIa w stylu klasycznym.

VI miejsce zajęła Zuzanna Bachanek z kl. Vb w stylu grzbietowym, XI miejsce zajęła Wiktoria Kamińska z kl. Vb – styl dowolny , XIII miejsce zajęła Marta Pawlukowska z kl. Va także w  stylu dowolnym oraz  XIV miejsce Zuzanna Wojtysiak również w stylu dowolnym.

Natomiast trójka naszych pływaków, którzy w Białej zajęli miejsca I-III, czyli Maks, Marysia i Filip awansowali do zawodów rejonowych. Rozegrano je w ubiegły piątek na pływalni w Radzyniu Podlaskim. Sukces powtórzył Maksymilian – ponownie nie miał sobie równych, tym razem  w rejonie i wygrał wyścig na 50 m  stylem dowolnym z czasem 29,99 sek. Tym samym zapewnił sobie start w zawodach wojewódzkich, które juz w środę odbędą się  w Lublinie.

Pozostali nasi reprezentanci: Maria Mich  – miejsce IV w stylu dowolnym , Filip – miejsce VI w stylu grzbietowym.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Maksa!!!

Mikołajkowo …

… w klasie Ia

Akcja charytatywna uczniów naszej szkoły

Zbiórka żywności Szkolnego Koła „Caritas”

7 i 8 grudnia wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji zbiórki żywności dla najbiedniejszych osób. Mieszkańcy naszego miasta hojnie wsparli akcję ofiarując produkty żywnościowe do specjalnie oznakowanych koszyków w bialskich supermarketach.

Dziękujemy serdecznie za udział w tej pięknej akcji charytatywnej!

Maks vice-mistrzem województwa!!!

5.12.2018 r. – Aqua Lublin

5 grudnia 2018 r. na przepięknych obiektach pływalni Aqua Lublin rozegrano finał wojewódzki w pływaniu. Nasz uczeń – Maksymilian Mich z kl. VIa zajął  II miejsce w wyścigu indywidualnym stylem dowolnym osiągając czas 29,69 sek. i minimalnie przegrywając złoto z kolegą z Kraśnika.

Wielkie gratulacje Maksiu !!!

XXI Bialskie Mikołajki Teatralne

6.12.2018 r. – BCK

6 grudnia uczniowie klas 4a, 4b i 4c uczestniczyli w Bialskich Mikołajkach Teatralnych przygotowanych przez BCK. W tym roku był to spektakl „Akademia Pana Kleksa”. Przepiękne widowisko kostiumowe zebrało w sali publiczność z bialskich szkół i przedszkoli, aby poznać niezwykłe przygody Pana Kleksa i jego Akademii. 

Na scenie nie zabrakło tańca, śpiewu i pięknej muzyki. Twórcy włączyli do widowiska najbardziej popularne piosenki z bajki min. „Witajcie w naszej bajce” „Kaczka dziwaczka”czy „Na wyspach Bergamutach”. Przygody bohaterów rozgrywały się na tle barwnych animacji z wykorzystaniem światła UV, co było nie lada atrakcją dla dzieci.  Aktorzy w oprawie fluorescencyjnej, z rekwizytami i dekoracjami aktywnymi w promieniach ultrafioletowych wprowadzili  nas w barwną podróż do świata wyobraźni i magii Pana Kleksa. Podczas spektaklu uczniowie mieli możliwość spotkania ze św. Mikołajem, szalonych zabaw z Elfem i słodkich upominków, a przede wszystkim świątecznej atmosfery.

Zajęcia w „Fit and Fun”

Klasa Ia

„Kostek Wesoły – milioner z naszej szkoły”

Spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów klasy VIIa i VIIIa

Maks Matematyczny

Udział uczniów w konkursie internetowym

18 października 2018 roku uczniowie klasy VIIIa: Maria Mich, Piotr Jaroszkiewicz, Jakub Lipiński, Nikita Szumak, przystąpili do kolejnej edycji konkursu  MAKS MATEMATYCZNY.

Uczestnicy rozwiązywali zadania w formie internetowych gier matematycznych. Najlepszy wynik uzyskał Piotr Jaroszkiewicz, w nagrodę otrzymał dyplom i darmowy udział w następnej edycji.

Gratulujemy uczestnikom!!!

Konkursy kuratoryjne

Sukcesy naszych uczniów

W roku szkolnym 2018 / 2019  w konkursach kuratoryjnych wzięło udział 46 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

  • Maria Mich – z matematyki, fizyki i chemii;
  • Piotr Jaroszkiewicz – z matematyki;
  • Nikita Szumak – z języka rosyjskiego.

Finalistami w/w konkursów zostali:

Maria Mich i Piotr Jaroszkiewicz z matematyki oraz Nikita Szumak z j. rosyjskiego.

Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie konkursu!!!

Mikołajki 2018

Spotkanie z Mikołajem uczniów klas czwartych

Mikołajki 2018 długo pozostaną w pamięci uczniów klas czwartych naszej szkoły. Tego dnia czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zabawach mikołajkowych przygotowanych przez BCK, obejrzeli spektakl o panu Kleksie, a na koniec spotkali się z Mikołajem,  który podarował im kolorowe piegi i słodkie niespodzianki. 

Powołanie Szkolnego Koła Caritas

14 grudnia 2018 r.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

Lecz przez to, kim jest,

Nie przez to co ma,

Lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

14 grudnia 2018 roku w naszej szkole zostało powołane Koło Caritas pod numerem 108. Akt powołania SKC odczytał ksiądz Paweł Wojdat, wręczył 39 uczniom legitymację Szkolnego Koła Caritas Diecezji Siedleckiej.

Opiekunami Szkolnego Koła Caritas zostały: s. Teresa Olszewska, p. Renata Dawidiuk, p. Barbara Andrzejuk.

5 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska miała miejsce Gala z okazji Dnia Wolontariusza, podczas której p. Dyrektor – Jolanta Mazuruk otrzymała legitymację, a tym samym została włączona do grupy wolontariuszy.

Już Święta …

Spotkania Wigilijne

Noc w szkole kl. VIIIa

Noc w szkole ….

Dnia 14.12.2018 r. uczniowie klasy VIIIa wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali spotkanie integracyjne „Noc w szkole”. Spotkanie rozpoczęło się wspólnie przygotowaną kolacją. Noc upłynęła bardzo szybko podczas wspólnych zabaw, gier, konkursów i rozmów aż po świt.

Musimy to koniecznie powtórzyć 🙂

Wycieczka kl. IVa do Białegostoku

11.01.2019 r. – Białostocki Teatr Lalek i Strefa Wysokich Lotów

11 stycznia 2019 r. klasa IVa i częściowo uczniowie z kl. Va, VIIa i VIIIa  wraz z wychowawczynią p. Anettą Tarkowską wyruszyli na pierwszą w tym roku wycieczkę. Celem był Białystok, a w szczególności Białostocki Teatr Lalek, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Pinokio”, wzięliśmy także udział w zabawie choinkowej zorganizowanej przez aktorów teatru. Po spektaklu poświęciliśmy trochę czasu na zwiedzanie terenu wokół Pałacu Branickich, który cudownie się prezentował w zimowej scenerii. Nie omieszkaliśmy też zawitać na Rynku Kościuszki, gdzie nie mogło zabraknąć „fotki” przy ogromnym napisie BIAŁYSTOK. Po krótkim, ale mroźnym spacerze udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów – Parku Trampolin, aby „zaliczyć” 2-godzinną lekcję WF „do góry nogami”. Było ekstremalnie, wielu uczniów właśnie tam pokonało swój lęk wysokości , zrobiło pierwsze salto w życiu, czy skoczyło z wysokości. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń obiad w „Słowiańskim” smakował wybornie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domów.

A w zanadrzu mamy już pomysł na  kolejny wyjazd…..

Dzień Babci i Dziadka

Występ klasy IIa

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. 21 stycznia uczniowie klasy IIa zaprezentowali  swoim ukochanym babciom i dziadkom wierszyki, piosenki i zabawy, wyrażając swoją miłość, wdzięczność i szacunek. Wzruszeni goście brawami nagrodzili swoje wnuczęta. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za liczne przybycie.

Barwna kraina dinozaurów

Klasa IIa w Bibliotece Barwnej

28 stycznia 2019 roku uczniowie klasy IIa odwiedzili Bibliotekę Barwną i uczestniczyli w interesujących zajęciach o dinozaurach. Na początku obejrzeli prezentację o dinozaurach, a później wszyscy mieli okazję zostać odkrywcą i paleontologiem.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się multimedialne zadania oraz wykonywanie odcisków łap dinozaurów.

„Kochanym Babciom i Dziadkom”

Uroczystość przygotowana przez uczniów klas pierwszych

4 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych przygotowali szkolną uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej specjalnie przygotowanej na tę okazję. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Przygotowano też słodki poczęstunek dla wszystkich gości. Spotkanie było wspaniałą okazją do wyrażenia wdzięczności Babciom i Dziadkom za wielką miłość, ciepło, czas i troskę, jaką każdego dnia okazują swoim wnukom. Dziękujemy za tak liczne przybycie na naszą uroczystość!

Bal Karnawałowy

05.02.2019 r.

Wędrująca książka

Ciekawa akcja w naszej szkole

Książki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki nim przeżywamy niezapomniane historie, odkrywamy tajemnice. Dla dzieci są źródłem młodzieńczej inspiracji. Dla dorosłych szansą na oderwanie się od codzienności. Pozwalają nam zgłębiać wiedzę, poznawać piękno kultury i języka.

Jak pisał Kornel Makuszyński – Patron naszej szkoły: „Każda książka jest żywym stworzeniem. Każda ma duszę i serce.”

Weź udział w akcji:  przyjdź, zobacz, zaopiekuj się książką!!!

Dzień Języków Obcych

Język angielski, niemiecki i rosyjski

Do tego, że warto uczyć się języków nie trzeba już nikogo przekonywać. W naszej szkole mamy możliwość nauki języka angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Języków Obcych nasi uczniowie zaprezentowali plakaty przybliżające kulturę i najważniejsze informacje o Wielkiej Brytanii, Niemczech i Rosji. Prace uczniów można podziwiać w holu szkoły.

Ponadto, klasy starsze przygotowały prezentacje Power Point dotyczące krajów anglojęzycznych. Dzieci z kształcenia zintegrowanego natomiast uczestniczyły w lekcjach poświęconym zagadnieniom kulturowym.

8 marca – Dzień Kobiet

Obchody święta w naszej szkole

Podczas tego wyjątkowego święta uczniowie z naszej szkoły słodko witali panie i dziewczynki rozdając im cukierki oraz składając najlepsze życzenia.

Także w poszczególnych klasach chłopcy pamiętali o swoich wychowawczyniach i koleżankach obdarowując je drobnymi prezentami.

Skarbonka Wielkopostna

Akcja Caritas

Szkolne Koło Caritas, działające w naszej szkole, przystąpiło do akcji „Dar juniora dla seniora”. Przez okres Wielkiego Postu nasi wolontariusze zbierają do specjalnych skarbonek pieniądze. Zgromadzone środki zostaną przekazane na leczenie chorego na raka bialczanina.

Akcja uczy nas zrozumienia dla drugiego człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji oraz pokazuje, że pomaganie jest wspaniałe i niesie radość.

Dzień Otwarty Szkoły

12 marca 2019 r.

Robimy sałatkę owocową

Zajęcia kulinarne w klasie Ia

Poznajemy pracę policjanta

Wycieczka uczniów klasy Ia do Komendy Miejskiej Policji

21 marca 2019 r. uczniowie klasy Ia udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji.

Była to wspaniała wycieczka! Dzięki lekcji, jaką przeprowadzili dla nas funkcjonariusze Policji, zrozumieliśmy, że zawód policjanta nie jest łatwą pracą.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy budynek komendy, przymierzaliśmy stroje, potrzebne policjantom w ich trudnej służbie, widzieliśmy specjalnie wyszkolonego psa policyjnego, oglądaliśmy radiowozy – jednym słowem przez godzinę poczuliśmy się prawdziwymi policjantami (może poza jednym momentem: wykonywaniem odcisków palców). 


Dziękujemy serdecznie pracownikom Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania!

Zaczarowany świat ogrodu

Klasa IIa w Muzeum Południowego Podlasia

Uczniowie klasy drugiej byli w Muzeum Południowego Podlasia i obejrzeli wystawę obrazów Bazylego Albiczuka. Podziwiali piękne ogrody kwiatowe. Następnie wzięli udział w warsztatach zdobienia naczyń ceramicznych.

Spotkanie z panią Jadwigą Panasiuk – autorką wierszy dla dzieci

Zajęcia w klasach 0 – III

„Szukamy wiosny”

Ia w Bibliotece „Barwnej”

29 marca 2019 roku uczniowie klasy Ia uczestniczyli w zajęciach, zorganizowanych w Bibliotece Multimedialnej „Barwna”. Mali czytelnicy zwiedzili pomieszczenia biblioteki, słuchali fragmentów książek o wiośnie i zwyczajach związanych z tą porą roku. Były zabawy, konkursy, quiz o wiośnie. Dużo radości sprawiły dzieciom swobodne zabawy na terenie biblioteki. Dziewczynki udały się do kącików tematycznych, z kolei chłopcom bardzo spodobała się gra „Piłkarzyki”. Wyjście do biblioteki z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Targi przedsiębiorczości

Przedsięwzięcie skierowane do rodziców i uczniów klasy VIII

W dniu 19 marca b.r. odbyły się w naszej szkole targi przedsiębiorczości skierowane do rodziców i uczniów klasy VIII. Przedstawiciele firm Edwood i Vikking zaprezentowali swoje oferty, możliwości zatrudnienia i zdobycia kwalifikacji w poszczególnych zawodach. Uczestnicy otrzymali   ulotki i pamiątkowe gadżety.

Zbiórka żywności Szkolnego Koła Caritas

Akcja w supermarkecie „Stokrotka”

W dniach 29 – 30 marca wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, wraz z opiekunami, uczestniczyli w zbiórce żywności w supermarkecie „Stokrotka”. Akcję wsparło wielu mieszkańców naszego miasta. Zebrane artykuły trafią do najbardziej potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim za ofiarność i wsparcie!

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku „

01 – 02. 04. 2019 r. – Międzyrzec Podlaski

XIX edycja Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

W dniach  01 – 02.04.2019r . na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W Turnieju brały udział dziewczęta i chłopcy z 24 powiatów województwa lubelskiego w wieku od 8 do 12 lat .Dzieci miały możliwość obejrzenia piłkarskich popisów medalistów mistrzostw Świata

Adriana Duszaka i Grzegorza Staśkiewicza. To uznani freestylerzy, którzy  z piłką potrafią zrobić praktycznie wszystko.

Powiat Biała Podlaska w kategorii dziewcząt  U – 8 reprezentowała  drużyna składająca się z dziewcząt  trenujących w UKS „Jedynka” .  Ze Szkoły Podstawowej  nr 4  grały : Emilia Czauderna – Laszuk , Maja Dawidowska, Martyna  Iwanczewska, Zuzanna Kowalczuk , Dominika Ogarek, Dominika Pawlukowska, Amelia Pietraszuk i  Zosia Zajma z Mińska Mazowieckiego – zdobywczyni 36 bramek, wyróżniona statuetką  „Król Strzelców” .    

Dziewczęta zagrały bardzo dobrze ostatecznie zajmując II miejsce  w województwie lubelskim.

Przebieg spotkań :

1.  UKS „Jedynka” : SP Ludwin  3:0

2.  UKS „Jedynka” : AP Kicker Tomaszów Lubelski  5:1

3. UKS „Jedynka” : Siódemka Zamość  17:0

Ćwierćfinał

UKS „Jedynka” : Niedźwiadek Chełm  7:0

Półfinał

UKS „Jedynka” : SP Ostrów Lubelski  6:0

Finał

UKS „Jedynka” : KKP Unia Lublin  2:3

Drugiego dnia grały dziewczęta w kategorii  U-10. Miasto Biała Podlaska reprezentowała drużyna „Czwórka Biała Podlaska” składająca się z dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 1, Społecznej Szkoły Podstawowej oraz z  Mińska Mazowieckiego. Bramkarz – Amelia Zdunek, Martyna Dejneka, Zofia Łocheńska – Ochnio, Natalia Kowalczuk, Wiktoria Jagodzińska – wyróżniona w turnieju statuetką. Najlepsza Zawodniczka, Zuzanna Czmielewska (SSP), Małgorzata Furtak  (SP 1), Alicja Kaim (Mińsk Maz.), Magdalena Meleszko (Mińsk Maz.).

Dziewczęta zagrały rewelacyjnie!!!. Wszystkie spotkania wygrały i ostatecznie zajęły zasłużone I miejsce w województwie lubelskim  – premiowane awansem na zawody ogólnopolskie, które odbędą się w dniach 29.04 – 02.05.2019 r. w Warszawie na Stadionie PGE Narodowym.

Przebieg spotkań.

1. „Czwórka” : Niedźwiadek Chełm 6:3

2. „Czwórka” : Kaczórki 2:0

Ćwierćfinał

„Czwórka” : UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski 3:0

Półfinał

„Czwórka” : Kąkolewnica 7:0

Finał

„Czwórka” : UKS Legion Grabów Szlachecki 4:1

Trenerem- szkoleniowcem dziewcząt jest Pan Dariusz Denicki .

GRATULUJEMY!!!

Mecz towarzyski w piłkę nożną kobiet Polska – Włochy

05.04.2019 r. – Arena Lublin

„Mecz Towarzyski Polska – Włochy”

   W piątek 05 kwietnia o godz. 18:00 na Arenie Lublin odbył się mecz piłki nożnej kobiet pomiędzy reprezentacją Polski i Włoch. Z trybun pięknego stadionu dopingowaliśmy naszej reprezentacji . Mecz zakończył się remisem 1:1

W 26 minucie Włoszki wyszły na prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisała się Valentina Cernoia. Stojąca między słupkami polskiej bramki Katarzyna Kiedrzynek nie zdołała w tej sytuacji zainterweniować.

W dwie minuty później Polki doprowadziły do remisu. Po wrzutce w pole karne Balcerzak i małym zamieszaniu w szesnastce, piłkę do siatki skierowała Ewa Pajor. Mecz oglądali i kibicowali uczniowie naszej szkoły: Martyna Dejneka, Wiktor Dejneka, Sokołowski  Szymon, Sokołowska Iga, Wiktoria Jagodzińska oraz Pan Dariusz Denicki.

Teatralny wieczór

Klasa VIIa wystawiła „Dziady”

Jak co roku, 27 marca uczciliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru. Tym razem klasa VIIa pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego wystawiła drugą część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Dzięki ciemności za oknem, nastrojowej muzyce  oraz odpowiedniej scenografii widzowie przenieśli się do starej, cmentarnej kaplicy i byli świadkami obrzędu wywoływania duchów. Aktorzy z VIIa oraz występujący gościnnie w roli Widma Krzysztof z VIIIa znakomicie wywiązali się ze swych ról. Wypowiadane przez nich prawdy moralne skłoniły oglądających do przemyśleń na temat tego, co w życiu ważne.
Przybyli na spektakl rodzice, Pani Dyrektor oraz koleżanki i koledzy z klasy VIIIa ulegli urokowi teatru. Jego magia po raz kolejny zadziałała…

Wycieczka zawodoznawcza

Klasa VIIa w Firmie EDWOOD

3 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy VII w ramach doradztwa zawodowego udali się do firmy EdWood, specjalizującej się w przetwórstwie drewna dębowego. Pani Joanna Frańczuk – specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, przybliżyła specyfikę zawodu stolarza i oprowadziła po zakładzie. Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli zobaczyć, jak funkcjonuje duże przedsiębiorstwo oraz poznać z bliska pracę stolarza.

Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy EdWood za życzliwe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Przy Chrystusowym Krzyżu

Apel Wielkopostny

„Czyste powietrze – zdrowy wybór”

Klasa Ia w Multicentrum

W piątek 26 kwietnia, uczniowie klasy Ia uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych w Multicentrum. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Czyste powietrze – zdrowy wybór”. W trakcie warsztatów przybliżono tematykę wpływu jakości powietrza na nasze zdrowie oraz omówiono działania, które służą zmniejszeniu emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery. Nie zabrakło eksperymentów, gier i interaktywnych quizów na tablicy multimedialnej.

XI Katyńskie Biegi Przełajowe „Wiele dróg – jeden cel „

25.04.2019 r. – Terespol

25 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 11 Katyńskich Powiatowych Biegach Przełajowych w Terespolu, pod hasłem „Wiele dróg – jeden cel”. Otwarcie imprezy pod patronatem „Słowa Podlasia” nastąpiło zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Była flaga, znicz i odczytano apel olimpijski, w którym wspominano polskich olimpijczyków zamordowanych w Katyniu. Minutą ciszy uczczona została pamięć prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Piotra Nurowskiego.

Przy pięknej i słonecznej pogodzie biegacze  rywalizowali  w  biegach na dostosowanych do swojego wieku dystansach.  Na mecie czekały dyplomy, medale i cenne nagrody. Rangę imprezy podnieśli brązowi medaliści olimpijscy: kajakarz Władysław Zieliński (1960 r. – Rzym), sztangista Kazimierz Czarnecki (1976 r. – Montreal) i łuczniczka Iwona Marcinkiewicz (1996 r. – Atlanta). Ci wspaniali goście wzięli udział w ceremonii otwarcia i  nagradzali najlepszych biegaczy.

Wśród naszych reprezentantów najlepiej spisała się Martyna Dejneka z kl. IIIb – zajęła III miejsce, a jej brat Wiktor z kl. Vb – V miejsce. Wśród pozostałych uczestników wysokie lokaty zajęli : Amelia Niewczas kl. Ib – 9 m-ce, Filip Tymoszuk – kl. VIIa – 7 m-ce, Julia Jucyk – kl. VIIIa – 8 m-ce, Jakub Lipiński – kl. VIIIa – 9 m-ce. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!!

Ogólnopolski Finał „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

29.04 – 02.05.2019 r. – Warszawa

Dziewczynki z „Czwórki”  w najlepszej dziesiątce  w Polsce

W dniach 29.04 – 02.05.2019 r. dziewczynki trenujące piłkę nożną w naszej szkole pod kierunkiem p. Dariusza Denickiego wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie.

Ostatecznie zajęły wysokie X miejsce w Polsce.

16 ekip dziewcząt z całego kraju w kategorii U-10 zostały podzielone na 4 grupy. Bialczanki trafiły na bardzo mocne rywalki. W grupie grały z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju: Beniaminkiem Krosno, przegrywając 2:5. Kolejny mecz to starcie z Ząbkovią Ząbki. Piłkarki z podwarszawskiego klubu nie dały naszym piłkarkom żadnych szans pokonując nas 6:0. Ostatecznie w turnieju Ząbkovia zdobyła trzecie miejsce. Ostatni mecz w grupie bialczanki wygrały z Talentem Trzebnicą (woj. dolnośląskie) stosunkiem 2:1.

W kolejnym dniu „Czwórka” walczyła o miejsca od 9 do 16. Pierwszy mecz pewnie wygrały ze Stilonem Gorzów 4:0. Równie dobrze potoczył się kolejny pojedynek, tym razem udało się strzelić 2 gole ekipie z Grodziska Wielkopolskiego, nie tracąc żadnej bramki. W meczu o miejsce 9 musieliśmy uznać wyższość drużyny SMS Łódź, przegrywając 0:3.

Jak na debiut, zajęliśmy bardzo dobrą pozycję. Bardzo się z tego cieszymy, tym bardziej, że graliśmy w grupie mecze z zespołami, które od lat szkolą swoje dziewczyny w akademiach piłkarskich – to słowa trenera , p. Denickiego.

Oprócz meczów cała drużyna brała udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów podczas 4 dni pobytu w Warszawie. Specjalnie dla uczestników turnieju koncert wykonała Roksana Węgiel. Każdy z uczestników otrzymał potem autograf od piosenkarki. Piłkarki zwiedzały także stadion Legii Warszawa, a ostatniego dnia brały udział w meczu o Puchar Polski na Stadionie Narodowym, oglądając na żywo starcie Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok, przy gorącym dopingu kilkudziesięciu tysięcy kibiców obu drużyn.

Dziewczynki otrzymały komplet strojów z getrami oraz pamiątkowe kurtki ortalionowe, czapki i chustki.

Dziewczynki grały mecze na boisku Agrykoli i dopingowały swoje rówieśnice grające mecz o finał na Stadionie Narodowym. Tam kibicowali także m.in. Zbigniew Boniek, Czesław Majewski, trener Reprezentacji Jerzy Brzęczek i prezydent Andrzej Duda.

Dziewczęta grały w składzie: Julia Czeberkus, Zuzanna Czmielewska, Martyna Dejneka, Małgorzata Furtak, Wiktoria Jagodzińska, Alicja Kaim, Natalia Kowalczuk, Zofia Łocheńska, Magdalena Meleszko, Amelia Zdunek.

Trenerzy: Dariusz Denicki, Marek Kalinowski

Święto Konstytucji 3 Maja

Akademia szkolna

30 kwietnia uczciliśmy uroczystą akademią Narodowe Święto Trzeciego Maja. Miło nam było gościć na naszym patriotycznym spotkaniu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, panią Małgorzatę Kiec – Dyrektora Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz panią Gabrielę Kuc- Stefaniuk – Głównego Specjalistę ds. Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta. Po słowach na temat Konstytucji 3 Maja skierowanych do dzieci i młodzieży przez zaproszonych gości i dyrektora szkoły zebrani obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów klas Va, VIIa oraz VIIIa.

Vb w WOD-KAN-ie

Wspólne grillowanie

8 maja 2019 r. klasa Vb uczestniczyła we wspólnym grillowaniu. Uczniowie miło spędzili czas w bialskim Wod- Kanie pod opieką wychowawczyni Barbary Andrzejuk i pani Joanny Zajdel. Tata Szymona Sokołowskiego, już po raz trzeci, wspaniale zaangażował się w pomoc przy pieczeniu kiełbasek. To było udane przedpołudnie!

Pierwszaki w bibliotece szkolnej

Pasowanie na czytelnika

Karpacz – Wrocław

Wycieczka uczniów klasy VIa i VIIIa

W maju uczniowie z klas VIa i VIIIa wraz z opiekunami udali się na czterodniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzali Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Drugi dzień wycieczkowicze spędzili w Zamku Książ i w podziemnym mieście. Trzeciego dnia wybrali się z przewodnikiem na szlak górski, gdzie dotarli do Schroniska Samotnia. Ostatni dzień uczniowie spędzili we Wrocławiu, między innymi zwiedzając afrykarium w ZOO.

Zajęcia SKS na strzelnicy

SKS na strzelnicy 

W dniu 27.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia SKS spędzili wspólnie czas z p. Anettą Tarkowską na strzelnicy sportowej, powstałej niedawno w II LO im. E.Plater. Pod kierunkiem p. Roberta Smędry zostali przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa i użytkowania broni, zapoznani z obsługą broni pneumatycznej, spróbowali swoich umiejętności podczas strzelania do celu, wzięli udział w strzelaniu dwójkowym do tarczy. Niektórzy, jak na pierwszy raz, poradzili sobie całkiem nieźle.

Sztuka kamuflażu

Klasa IIa w Multicentrum

Klasa IIa kolejny raz uczestniczyła w interesujących zajęciach w Multicentrum. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o Ziemię oraz poznali podstawy programowania Minecraft – Poszukiwacz przygód”. Dużo wrażeń dostarczyła obserwacja  patyczaków. Wszyscy chętnie wykonywali doświadczenia z powietrzem oraz brali udział w zabawach interaktywnych.

Tuwimowe Radio

Recytacje wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów klas 0 – III

Nocowanie w szkole

Klasa IVb

Klasa IVb noc z 24 na 25 maja spędziła w szkole. Wspólny wieczór rozpoczęliśmy od gry terenowej w Parku Radziwiłła i spaceru. Po powrocie spożyliśmy kolację i graliśmy w różne gry strategiczne. Potem oglądaliśmy ciekawy film i poszliśmy spać. Ranek rozpoczęliśmy bardzo wcześnie od wspólnie przygotowanego śniadania. Następnie szukaliśmy w szkole ukrytej niespodzianki. To była bardzo krótka, ale ciekawa noc. Na pewno powtórzymy kolejny raz wspólny wieczór.

Dzień Matematyki

27 maja

27 maja w naszej szkole odbył się dzień „królowej nauk”, czyli matematyki. W holu dzieci mogą znaleźć informacje o zastosowaniu matematyki w życiu codziennym każdego człowieka. Klasy 0 – III tego dnia rozwiązywały różne kolorowanki matematyczne , dostosowane do ich wieku. Klasy starsze podczas przerw rozwiązywały różnego rodzaju gry i zagadki np. domina, sudoku, szyfry matematyczne czy zagadki liczbowe.

Turniej o tytuł „Najsprawniejszego ucznia kl. IV”

30.05.2019 r.

W dniu 30.05.2019 r. w naszej szkole został rozegrany szkolny turniej o tytuł „Najsprawniejszego ucznia klas IV”. Finałowe zmagania zostały poprzedzone eliminacjami, które wyłoniły po 3 najlepszych reprezentantów z każdej klasy czwartej w kategorii dziewcząt i chłopców.

Uczestnicy zmagali się w dwóch próbach: biegu na czas z toczeniem piłki lekarskiej oraz na torze przeszkód. Każdy uczeń musiał pokonać obie próby na czas, łączny czas dwóch biegów decydował o ostatecznym miejscu.

W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się Natalia Wójcik z kl. IVa – czas 20,85 sek., II miejsce zajęła Maja Skrodziuk – kl. IVa – czas 22,38 sek., III miejsce – Roksana Daniłko – kl. IVc – czas 22,61 sek., IV miejsce ex aequo – Natalia Bonik z kl. IVc i Julia Jarocka – Semeniuk z kl. IVb – obie uzyskały ten sam czas 22,78 sek., V miejsce – Michalina Zalewska z kl. IVc – czas 23,23 sek., VI miejsce – Aleksandra Szprychel z kl. IVc – czas 23,42 sek. , VII miejsce Zofia Zbucka z kl. IVb – czas 27,36 sek.

W kategorii chłopców zwyciężył Krzysztof Kuczko z kl. IVb – czas 17,17 sek., II miejsce zajął Michał Borkowski – kl. IVb – czas 17,52 sek., III miejsce – Augustyn Kuzawiński – kl. IVb – czas 18,53 sek., IV miejsce – Krzysztof Kot – kl. IVa – czas 19,87 sek., V miejsce – Bartosz Wójcik – kl. IVa – czas 19,89 sek., VI miejsce Oskar Walczuk vel Walczyński – kl. IVc – czas 20,12 sek., VII miejsce – Krystian Niczyporuk – kl. IVa – czas 22,40 sek.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez Radę Rodziców, a pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe i dyplomy.

Gratulujemy !!!

30 Rocznica Wyborów

„Wolność to wybór” – rozstrzygnięcie konkursu

4 czerwca 2019 roku w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej miało miejsce otwarcie wystawy „4 czerwca 1989 roku” oraz wręczenie nagród za udział w miejskim konkursie na prezentację multimedialną „Wolność to wybór”. Z naszej szkoły wyróżnienie w w/w konkursie otrzymał uczeń klasy VIIIa – Krzysztof Wójcik.

Gratulujemy !!!

Zielona Szkoła

Wyjazd uczniów klasy Va do Serpelic

Chełm – Zamość

Wycieczka uczniów klas drugich

6 czerwca uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Chełmie i Zamościu.  Zwiedzili  Chełmskie Podziemia Kredowe, gdzie   spotkali   Ducha Bielucha-  prawdziwego pana, władcę i opiekuna tej podziemnej krainy.  Następnie zwiedzali  „Perłę renesansu” – Zamość. Po smacznym obiedzie udali się na spacer do ogrodu zoologicznego. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wieczorem wrócili do Białej Podlaskiej.

Piotr Jaroszkiewicz mistrzem województwa w skoku wzwyż!

12.06.2019 r. – Biłgoraj

W dniu 12 czerwca w Biłgoraju został rozegrany Finał Wojewódzki w Lidze Lekkoatletycznej. Nasz uczeń jako jedyny zakwalifikował się do tych zawodów i swój występ może zaliczyć do udanych. Piotrek pomimo spóźnienia autokaru, który wiózł zawodników, stanął na wysokości zadania i bez solidnej rozgrzewki, na którą nie było czasu i bez wymierzenia pełnego rozbiegu skoczył 175 cm. Pobił  tym samym swój dotychczasowy rekord życiowy, który wynosił do tej pory 170 cm.

Gratulujemy Piotrkowi ! 

To był jego ostatni występ w barwach naszej szkoły, tym samym życzymy mu na nowej drodze dalszych sukcesów sportowych i nie tylko!!!

Ia w Muzeum Południowego Podlasia

Samodzielnie ozdobiona torba płócienna – upominek dla bliskiej osoby

Przed nami dni, których jeszcze nie znamy …

Uroczystość pożegnania VIII klasy

Spotkanie z pracownikiem Banku PKO BP

Zajęcia w klasie  IIa

W czwartek  uczniowie klasy IIa uczestniczyli w lekcji bankowej z SKO. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Edytę Kaźmierczak w ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędnościowej w naszej szkole.

W czasie spotkania  uczestnicy nabyli wiedzę, dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Drugoklasiści doskonale poradzili sobie z zadaniami, rozwiązywali rebusy oraz krzyżówki. Na zakończenie uczniowie, którzy najsystematyczniej oszczędzali, otrzymali nagrody.

Edukacja finansowa najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i  trafnymi decyzjami finansowymi.

„Bezpieczne wakacje”

Apel przygotowany przez uczniów klasy Ia

Wycieczka „Szlakiem Piastowskim”

05.06 – 07.06.2019 r. – Kruszwica, Biskupin, Poznań, Gniezno

W dniach od 5 – 7.06.2019 r.  47 uczniów z klas IV i III pod opieką pań Agnieszki Szochin, Anny Skrzyńskiej i Anetty Tarkowskiej wzięło udział w wyjątkowej i niezapomnianej wycieczce.

Niezwykła podróż naszych uczniów po Szlaku Piastowskim bogatym w owiane legendami bezcenne zabytki zagwarantowała niesamowite wrażenia. Swoje zwiedzanie młodzi podróżnicy rozpoczęli od Kruszwicy, gdzie zobaczyli i weszli na słynną Mysią Wieżę, legendarne miejsce śmierci księcia Popiela. Następnie udali się do Biskupina, zwanego „polskimi Pompejami”. Tam w Muzeum Archeologicznym mogli zobaczyć świetnie zachowane pozostałości osady łużyckiej sprzed 2700 lat. Podczas zwiedzania obejrzeli ekspozycję muzealną prezentującą historię osady i najpiękniejsze zabytki. Mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz działającą od niedawna wioskę wczesnopiastowską. Głównym punktem programu było zwiedzanie imponującego osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej. W zrekonstruowanych chatach można było zobaczyć jak żyli mieszkańcy osady i czym się zajmowali.

Drugi dzień wycieczki to Poznań – najstarsza polska katedra położona na Ostrowie Tumskim. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. Jedną z atrakcji turystycznych Poznania są też koziołki, które bodą się codziennie o 12:00 na wieży poznańskiego Ratusza. Nie mogło tam zabraknąć naszych uczniów. Z Poznania uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Znajdują się tam pozostałości jednego z najstarszych grodów Pierwszych Piastów pałacu z kaplicą, w której odbył się chrzest Mieszka I. W muzeum znajduje się wiele interesujących przedmiotów wydobytych z jeziora, które w czasach słowiańskich były uważane za święte. Żeby się nieco ochłodzić wybraliśmy się do poznańskiej Palmiarni, gdzie obejrzeliśmy mnóstwo egzotycznych roślin i ryb.

Trzeci dzień wycieczki to Gniezno i zwiedzanie wzniesionej na Wzgórzu Lecha Katedry Gnieźnieńskiej, w której oprócz sławnych Drzwi Gnieźnieńskich uczniowie mogli obejrzeć relikwie św. Wojciecha. Drugim przystankiem w Gnieźnie było Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym poznaliśmy historię polskiej państwowości, ale także obejrzeliśmy wystawę pt.”Broń w dawnej Polsce”.

Wycieczka to także czas wolny i integracja, a że pogoda dopisała to nie zabrakło nam wspólnych spotkań przy ognisku podczas słuchania legend, występów karaoke, zabaw na świeżym powietrzu na placu zabaw czy wspólnej gry w piłkę. Długa podróż przyczyniła się do nawiązania nowych przyjaźni i utrwaliła dotychczasowe. Wszyscy wrócili szczęśliwi do domów.

Nagroda Prezydenta Miasta Biała Podlaska

„Złote Pióro”

17 czerwca 2019 roku miała miejsce uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Białą Podlaska za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki – „Złote Pióro”.

Z naszej szkoły nagrodę otrzymali:

Maria Mich (3-krotnie w latach:  2016/2017; 2017/2018; 2018/2019),

Piotr Jaroszkiewicz (2-krotnie w latach:  2017/2018; 2018/2019).

Gratulujemy Uczniom i Rodzicom.

Zakończenie roku szkolnego 2018 / 2019

19 czerwca 2019 r.