Archiwum 2019 / 2020

Wyprawka szkolna

Klasa  2 a i 2 b

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

2 września 2019 r.

Ubezpieczenie uczniów w szkole

Oferta

Składka ubezpieczeniowa w wysokości 40 zł płatna do 25 września 2019 r.

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Akademia szkolna

6 września uczciliśmy w naszej szkole 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas Vc i VIa przypomnieli zebranym pamiętne wydarzenia września 1939 roku. Całości dopełniały wiersze i prezentacja multimedialna. Swą obecnością zaszczycili nas goście: Prezydent Miasta Biała Podlaska pan Michał Litwiniuk oraz pani Gabriela Kuc – Stefaniuk, rzecznik prasowy. My, żyjący w wolnej Polsce, powinniśmy z wdzięcznością pielęgnować pamięć o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Chwała Bohaterom!

link do artykułu i zdjęć

„Bezpieczna droga do szkoły”

Spotkanie uczniów klas 0 – I z Policjantem

Uroczyste otwarcie pracowni biologicznej.

Nagroda w konkursie „25 na piątkę z plusem!” – Konkurs Szkół Podstawowych dla uczczenia 25-lecia WFOSiGW w Lublinie

25 września 2019 r. miało miejsce otwarcie pracowni biologicznej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego. W uroczystościach wzięli udział: pan Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski, pan dr hab. Grzegorz Grzywaczewski – zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , pan Piotr Szczepanik –Wicekurator Oświaty w Lublinie, pani Małgorzata Kiec – Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, pani Małgorzata Bogusz- Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Urząd Wojewódzki w Lublinie, ksiądz kanonik – Marian Daniluk, przewodnicząca Rady Rodziców –pani Bożena Raczkowska, nauczyciele i uczniowie. Dyrektor Szkoły –pani Jolanta Mazuruk serdecznie powitała przybyłych gości, dziękując za wyróżnienie i nagrodę w konkursie „25 na piątkę z plusem” finansowaną ze środków WFOŚiGW we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Otrzymaliśmy też pamiątkową tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Uczniowie klasy VII a pod kierunkiem pani Hanny Nitychoruk przygotowali część artystyczną. Po uroczystym otwarciu pracowni odbyły się zajęcia pokazowe w wykonaniu uczniów klasy VIIIa.

Uroczyści pierwszoklasiści

Lekcja ze sztandarem

Dzień Chłopaka 2019

Konkurs na najsympatyczniejszego chłopca w klasie

W związku z Dniem Chłopaka Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole konkurs na najsympatyczniejszego chłopca z klasy. Wyniki są następujące:

kl. 0 – Piotr Mroczkowski

kl. Ia – Antoni Karwowski

kl. Ib – Jakub Moroń

kl. IIa – Szymon Kożuchowski

kl. IIb – Hubert Buczek

kl. IIIa – Dominik Batycki

kl. IIIb – Mikołaj Adach

kl. IVa – Mikołaj Zaciura

kl. Va – Krzysztof Kot

kl. Vb – Bartosz Rosolski

kl. Vc – Nikodem Głuchowski

kl. VIa – Bartosz Jańczuk

kl. VIb – Mateusz Goluch

kl. VIIa – Maciej Kożuch

kl. VIIIa – Filip Tymoszuk

Gratulujemy!

W Parku Linowym ,,Margaj” w Koczukówce

Wycieczka uczniów klasy Vc

„Z głową na karabinie…” – konkurs literacko-historyczny

17.09.2019 r. – Koncert Pamięci w Bialskim Centrum Kultury

17 września 2019 r. w Bialskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu literacko – historycznego ,, Z GŁOWĄ NA KARABINIE …” – znani i nieznani bohaterowie czasów wojny i okupacji. Konkurs odbył się w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej i 80 rocznicą napaści sowieckiej na Polskę i zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej oraz przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. Wśród laureatów konkursu znalazła się także uczennica naszej szkoły – Iga Sokołowska z klasy Va, którą przygotowała pani Anna Skrzyńska. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji z tej uroczystości.

film z koncertu

Klasa przedszkolna w Multicentrum

2 października 2019 r.

2 października 2019 roku klasa „0” odwiedziła Multicentrum. Podczas zajęć przy pomocy profesjonalnego oprogramowania dzieci poznawały podstawowe zagadnienia otaczającego świata, rozwijały swoją inwencję twórczą i uczyły się współpracować.

„Idą ,idą witaminki”

Zajęcia w klasie przedszkolnej

3 października 2019 r. klasa „0” przygotowała sok jabłkowy pełny witamin z soczystych owoców.

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 4 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole kolejny już raz, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to już IX edycja tego matematycznego święta. Egzaminatorzy z klasy V b odpytywali tabliczki uczniów od klasy III do VIII. Wszystkie dzieci otrzymały odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Hasłem akcji było „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” i dlatego egzaminatorzy przepytali z tabliczki wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Cieszy fakt, że wszystkie osoby dorosłe wykazały się bardzo dobrą znajomością tabliczki i wspólnie bawiły się z uczniami.

Sprzątanie nad Krzną

Udział w akcji uczniów naszej szkoły

5 października uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję sprzątania terenów nad Krzną. Inicjatorką akcji była pani Dominika Makarewicz. Akcja cieszyła się dużym poparciem władz miasta. Uczestnicy, w tym nasi uczniowie zebrali ponad 3 tony śmieci. Razem z wolontariuszami była ich opiekunka, pani Katarzyna Łukaszuk.

„Działaj z imPETem”

Przystąpienie naszej szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego

I N F O R M A C J A

Rocznie w polskich gospodarstwach domowych zużywa się ok.650 tysięcy plastikowych opakowań.Aż 30% z nich stanowią butelki PET,powszechnie używane w gospodarstwach domowych.Do recyklingu przekazywanych jest ok.50% zużywanych butelek.Pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia.Tymczasem odpowiednio zagospodarowane butelki PET mogą otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym czy meblarskim.

Aby przekazać uczniom klas 1-8 informację na temat recyklingu butelek PET nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do Ogólnopolskiego konkursu “Działaj z impetem”.

Terminy Konkursu Edukacyjnego

1. Konkurs rozpoczął się 1 października 2019, a kończy 15 maja 2020 r.

2. Rozpoczęcie dodawania Prac Konkursowych na Stronę Internetową – 2 grudnia 2019 r. od godziny 12:00.

3. Zakończenie dodawania Prac Konkursowych na Stronę Internetową – 28 lutego 2020 r. do godziny 12:00

4. Głosowanie na Prace Konkursowe – 2 marca od godz. 12:00 do 2 kwietnia 2020 r. do godziny 12:00

5. Opublikowanie Rankingu Prac Konkursowych – 9 kwietnia 2020 r. o godzinie 15:00, na Stronie Internetowej

6. Ocena prac i wybór przez jury – 10 do 24 kwietnia 2020 r.

7. Ogłoszenie wyników Konkursu na Stronie Internetowej – 28 kwietnia 2020 r. o godzinie 15:00.

8.Wysyłka nagród – do dnia 15 maja 2020 r. z wyjątkiem nagrody za wyjątkowy wkład artystyczny, która zostanie dostarczona w terminie dogodnym dla zwycięskiej Szkoły.

Koordynator: Renata Zając

Wycieczka do Warszawy

Wyjazd uczniów klasy VIIa

7 października 2019 roku klasa VIIa wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Dzięki uprzejmości pana posła Marcina Duszka uczniowie mieli okazję zwiedzić Sejm Rzeczpospolitej Polskiej i poznać zasady jego funkcjonowania. Wizyta była doskonała lekcją parlamentaryzmu i historii, okazją do poznania pracy posła. W trakcie wycieczki uczniowie również zwiedzali Stare Miasto. W trakcie zwiedzania zobaczyli wiele kluczowych miejsc i zabytków, między innymi:
Zamek Królewski, Bazylikę Archikatedralną, Kanonię, taras widokowy (Górę Gnojna), Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki i wiele innych. Dzieci również odwiedziły kino 6D, które łączy projekcje filmową z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych takich jak np: ruchome fotele, woda, śnieg, wiatr, bańki mydlane i wiele innych.

Wycieczka do Warszawy

Wyjazd uczniów klas Vb, VIa oraz VIb

9 października uczniowie z klasy Vb, VIa oraz VIb uczestniczyli w wyjeździe do stolicy naszego kraju. Odwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz Manufakturę Czekolady, gdzie każdy uczestnik przygotował własnoręcznie tabliczkę tego smakołyku.

Wszystkim towarzyszyły świetne nastroje i wyjazd był bardzo udany.

Na warsztatach pieczenia pierniczków

Klasa IIIa w Zespole Szkół Zawodowych nr 1

9 października klasa IIIa była z wizytą w Zespole Szkół Zawodowych nr1 na warsztatach pieczenia pierniczków.  Uczniowie poznali sposób wyrabiania ciasta, ugniatali, wałkowali, a następnie wycinali foremkami wybrane kształty. Gdy ciasteczka upiekły się, wszyscy mogli pięknie je ozdobić. Na koniec każdy mógł spróbować własnoręcznie przygotowanych pierniczków. Warsztaty sprawiły wszystkim dużo radości i długo zostaną w pamięci uczniów.

Święto Patrona Szkoły

14 października 2019 r.

14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Rozpoczął się on uroczystą Mszą Świętą..Następnie wszyscy uczniowie zebrali się przy tablicy poświęconej Kornelowi Makuszyńskiemu i  zaśpiewali Hymn Szkoły. Podczas akademii w sali gimnastycznej pracownicy szkoły wysłuchali dedykowanej im z okazji Dnia Edukacji Narodowej piosenki „Wiem” w wykonaniu Oliwii Gralikowskiej. Następnie zebrani obejrzeli prezentację na temat życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Dużo emocji wśród publiczności wzbudził turniej „Jeden z dziesięciu”. Jego uczestnicy popisywali się swą wiedzą o patronie oraz historii i współczesności szkoły. Zwyciężczynią konkursu została Kinga Lipicka z klasy VIa.

Dzień Języka Angielskiego

Inscenizacja pt. „Hansel and Gretel”

23 października odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie z klasy VIb oraz VIa, pod opieką pani Barbary Andrzejuk, przygotowali inscenizację pt. „Hansel and Gretel” („Jaś i Małgosia”).

Przedstawienie obejrzeli nie tylko uczniowie klas młodszych z naszej szkoły, ale także sześciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 15 (z ulicy Akademickiej). Po spektaklu, przedszkolaki udały się także do sali nr 7, gdzie wzięły udział w zabawach na tablicy interaktywnej.

Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego. Uczniowie zobaczyli także, że można dobrze bawić się i zarazem zdobywać wiedzę językową.

„W magicznej Narni”

Widowisko przygotowane przez Bialskie Centrum Kultury

23.10. 2019 r. uczniowie klas: IVa, Va, b, c oraz VIa, b wraz z wychowawcami udali się do sali widowiskowej BCK im.B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 41 i obejrzeli spektakl pt. ,,W magicznej Narnii” (na podstawie słynnej powieści Clivea Staplesa Lewisa pt. „Opowieści z Narnii”) w wykonaniu Teatru Dziecięcego „PANDEMIK”.

Spotkanie z instruktorem Szkoły Tańca Boogie Town

Warsztaty taneczne break dance

24 października odbyły się warsztaty taneczne bboying (break dance). Spotkanie poprowadził instruktor Pan Grzegorz Yasuo Żyluk, który od dwóch lat promuje aktywność fizyczną w Polsce w formie break dance. Obecnie jest instruktorem w Szkole Tańca Boogie Town. Nasi uczniowie mieli szansę spróbować swoich sił i ćwiczyć pod okiem profesjonalisty. Prowadzone są obecnie zapisy na zajęcia, które odbywają się w Szkole Tańca Boogie Town – w poniedziałki i środy.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

24 października 2019 r.

Zbiórka darów dla Schroniska „Azyl”

Akcja szkolna

W bialskim schronisku dla zwierząt „Azyl” przebywa aktualnie ponad 300 czworonogów. Ich los nie jest dla naszych uczniów obojętny, dlatego, jak co roku, zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i innych darów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce dla zwierząt i wsparli akcję. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do naszej uczennicy – Aleksandry Zając, która jest wolontariuszką w schronisku i przekazała zebraną karmę „Azylowi”.

Dla Niepodległej

Akademia szkolna

„Szkoła do hymnu”

Wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

8 listopada uczniowie w sposób uroczysty uczcili dzień Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11:11 wszyscy zebrali się na korytarzu szkolnym i wykonali cztery zwrotki hymnu. Atmosfera miała charakter szczególny i podniosły.

11 Listopada 2019

Udział uczniów naszej szkoły w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości

W poniedziałek, 11 listopada, poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczczono uroczystą Mszą Świętą, a następnie apelem na Placu Wolności. Była to przepiękna lekcja historii oraz powód do wielkiej radości z tego, że żyjemy w wolnym kraju.

„Patriotyczny poranek”

Zajęcia w świetlicy szkolnej

Dnia 12 listopada 2019r. zorganizowany został w świetlicy „Patriotyczny poranek” pod kierunkiem wychowawcy p.Renaty Zając. Wspólne zdjęcie dzieci z panią Dyrektor Szkoły było zwieńczeniem wcześniej przygotowanej dekoracji sali w barwach narodowych oraz śpiewanych pieśni patriotycznych i żołnierskich.

Nasi najlepsi w mieście w drużynowym tenisie stołowym!!!

I miejsce dziewcząt i chłopców w drużynowym tenisie stołowym kl. VII-VIII

Nasi uczniowie wygrali drużynowy turniej tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców, który rozgrywany był 14.11.2019 r. w hali Branżowej Szkoły Rzemieślniczej w Białej Podlaskiej.

Zwycięskie pary to : Agata Denicka i Matylda Koroluk z kl. VIIa oraz Maciej Dawidiuk i Piotr Nestorowicz z kl. VIIa . Opiekunem obu zespołów był p. Dariusz Denicki.

Przebieg spotkań wg losowania, gra systemem pucharowym , do dwóch wygranych setów.

Dziewczęta

1. SP 4 – SP2 – bardzo wyrównany pojedynek,  dopiero  pojedyncze gry wyłoniły zwycięzcę: 3:2 dla nas

 Finał – gra o I m – ce SP 4 – SP1 : pewnie wygrywamy 3:1

Chłopcy 

1. SP4 – SP5,  wygrywamy 3:2 – dużo emocji i zwrotów akcji.

2. SP 4 – SP2,  wygrywamy również 3:2 – bardzo zacięty pojedynek.

Finał o I –ce  SP4 – SP 1  pewnie wygrywamy 3:1

Obie pary będą reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonowych w dn. 19.11.2019 r. w Podedwórzu.

Halowy Turniej Champion Cup

Champion Cup – 16.11.2019 r.

16.11.2019r . ruszył  pierwszy z czterech Międzynarodowych  Halowych Turniejów Piłkarskich sezonu 2019 / 2020 – Champion Cup. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem sportowym objął p. Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska. W hali sportowej IV LO im. S.Staszica grali młodzi piłkarze z roczników 2010 / 2011. Wśród nich wystąpiły nasze piłkarki pod „okiem ” trenera – Dariusza Denickiego.

W  turnieju udział wzięli:
AT Champion Pomarańczowi,
FK Kovel Wołyń Żółci,
Huragan Międzyrzec Podlaski,
RED Sielczyk,
FK Kovel Wołyń Niebiescy,
SP4 Biała Podlaska – dziewczęta
Lobos Academy,
UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski,
AT Champion Czarni,
FK Kovel Wołyń Biali,
UKS Widok Lublin,
Kosovia Kosów Lacki.

Zespól z „Czwórki” jako jedyny zespół składał się z dziewczynek !!! Dziewczęta zagrały bardzo dobrze, nie ustępując chłopcom w umiejętnościach.

Pierwszy mecz przegrywamy  0:6 z bardzo mocnym zespołem z Ukrainy – Kovel Wołyń .

Następny mecz był  bardzo wyrównany i dopiero w końcówce tracimy bramkę na 0:1 z drużyną z UKS Międzyrzec Podlaski.

Ostatni mecz w grupie z Lobos Academy przegrywamy  3:4,  tracąc bramkę w końcówce.

Kolejny mecz z Red Sielczyk remisujemy 2:2.

Ostatni mecz przy głośnym dopingu rodziców wygrywamy 5:0 !! z  AT Champion.

Dziewczęta dostarczyły dużo emocji  i woli walki podczas turnieju grając z zespołami  złożonymi tylko z chłopców  . 

W turnieju udział wzięły :

Martyna Dejneka, Zosia Łocheńska , Amelia Zdunek , Lena Markiewicz, Jagodzińska Wiktoria, Roksana Daniluk , Natalia Kowalczuk orazCzmielewska Zuzia -SSP i  Małgorzata Furtak – SP1.

Wielkie brawa dla dziewczyn!!! Tak trzymajcie i do następnych spotkań!!!

Wizyta uczniów klasy VIIa w biurze poselskim

Spotkanie z p. M. Duszkiem

15 listopada uczniowie klasy VII mieli zaszczyt i przyjemność odwiedzić pana posła – Marcina Kamila Duszka w jego biurze poselskim w Białej Podlaskiej. Kolejne spotkanie z panem posłem było kontynuacją lekcji parlamentaryzmu, a także ponowną szansą do poznania pracy poselskiej. Spotkanie było okazją również do rozmów na temat tego, co w życiu młodego człowieka powinno być najważniejsze. Uczniowie klasy 7 wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pracowitością. Zadawali wiele pytań i brali czynny udział w dyskusji. Jeden z uczniów przeprowadził z panem posłem profesjonalny wywiad, którego efekty niebawem zostaną zamieszczone na stronie szkoły.

„Bądźmy bezpieczni”

Spotkanie uczniów oddziału przedszkolnego z Policjantami

12 listopada 2019 roku Policjanci po raz drugi odwiedzili „zerówkę”. Spotkali się oni z najmłodszymi uczniami, aby omówić bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania w domu i w szkole .

Dziękujemy pani Policjantce i panu Policjantowi Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej za cenne rady i wskazówki.

„Grunt to dobre wychowanie”

Apel dla uczniów klas 0 – III

Każdy uczeń wie, że kultura osobista obowiązuje nie tylko od święta, ale codziennie: w szkole, poza nią, wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Aby o tym nigdy nie zapominać 21 listopada – w Dniu Życzliwości, uczniowie klasy IIa pod kierunkiem p. Anny Pyrki przygotowali apel pod hasłem „Grunt to dobre wychowanie”. Uczniowie klas 0 – III, uczestniczący w spotkaniu, przypomnieli sobie zasady dobrego wychowania.

Proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia – to słowa „klucze”, które otwierają niejedne drzwi.

Mamy nadzieję, że montaż słowno – muzyczny zaprocentuje w codziennym życiu uczniów i przyczyni się do jeszcze lepszego przestrzegania norm i zasad współżycia w szkole.

Wywiad z panem posłem Marcinem Kamilem Duszkiem

Wywiad – 15.11.2019 r.

W trakcie mających ostatnio miejsce odwiedzin w biurze u pana posła – Marcina Kamila Duszka, jeden z naszych uczniów Miłosz Chwedoruk, przeprowadził profesjonalny wywiad.

Efekty widoczne są poniżej. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie zdobywają nowe doświadczenia i nie boją się podejmować wyzwań. Pan redaktor Miłosz spisał się na medal!

Wywiad z Marcinem Kamilem Duszkiem

Wycieczka do Brześcia

23.11.2019 r.

23 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Brześcia. Był to wyjazd integracyjny uczniów, rodziców i nauczycieli. W programie było zwiedzanie miasta: Twierdza Brzeska, Muzeum Kolejnictwa, Dworzec Kolejowy, Cmentarz Garnizonowy, Cerkiew św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Ważnym punktem było spotkanie integracyjne w Polskiej Harcerskiej Szkole Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu.

V Wojewódzki Konkurs Recytatorski utworów Adama Mickiewicza

26.11.2019 r. – Recytowali poezję romantyczną…

26 listopada 2019 r. w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski utworów Adama Mickiewicza. Patronat honorowy nad konkursem objęli: p. Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, p. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski oraz p. Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska, natomiast patronat naukowy – Siedleckie Towarzystwo Naukowe.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Gralikowska z klasy VIIIa, Aleksandra Szprychel z klasy Vc oraz  Jakub Pyt z klasy Vb. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie, a Ola dodatkowo wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

 Artykuł w Radio Biper i galerii zdjęć

Dzień Pluszowego Misia

Zajęcia w oddziale przedszkolnym

25 listopada 2019 r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, w którym przynieśliśmy do szkoły nasze przytulanki. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom Dyplom Przyjaciela Misia. Dzieci również przygotowały niespodziankę dla naszej Pani Dyrektor.

Uczniowie klasy przedszkolnej w Bibliotece „Barwnej”

26.11.2019 r.

26 listopada 2019r. klasa 0 uczestniczyła w zajęciach w Bibliotece BARWNEJ. Dzieci miały okazję zapoznać się miejscem pełnym interesujących książek, audiobooków, filmów, a nawet gier planszowych.

Dyskoteka Andrzejkowa

Zabawa uczniów klas IV-VIII

27 listopada uczniowie z klas IV-VIII bawili się podczas dyskoteki. Oprócz tańców przy ulubionej muzyce, odbyły się także różne andrzejkowe zabawy. Wszyscy bardzo miło spędzili czas.

Wróżby Andrzejkowe

Zajęcia w świetlicy szkolnej

Andrzejkowe wróżby i przepowiednie to tradycja znana od lat, sięgająca czasów Słowian. W dniu 28.11.2019 uczniowie z naszej szkoły również bawili się wróżbami, by poznać przyszłość i sprawdzić jakie niespodzianki kryją kolejne lata ich życia. Najważniejszą z wróżb było lanie wosku. Odczytanie kształtów z zastygniętej masy wcale nie było takie łatwe! Pobudzało wyobraźnię i pomysłowość dziecka, niejednokrotnie dostarczało powodu do śmiechu. Na koniec wróżenia, każde dziecko mogło poczęstować się słodkościami. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły p.Joanna Major i p. Renata Zając.

„Kartka Bożonarodzeniowa”

Szkolny konkurs plastyczny

„Mikołaju, my tak długo na Ciebie czekaliśmy…”

Spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego z Mikołajem.

Dzieci z klasy 0 odwiedził długo wyczekiwany gość i to w dniu swoich imienin 6 grudnia. A kto to taki? Mikołaj! Dzieci przywitały go piosenką i przygotowały również dla niego kartki z życzeniami co zaskoczyło naszego gości. Mikołaj wręczył zabawki dla dzieci do klasy, aby mogły spędzać miło czas w szkole i małe co nieco dla każdego dziecka. Zostawił również wiadomość, w której zaprosił dzieci do kina na bajkę „Kraina lodu 2”. Dziękujemy Mikołaju.

Zbiórka żywności – Caritas

Zaangażowanie uczniów naszej szkoły

6 i 7 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli aktywny udział w zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta i okolic. W tym roku akcja osiągnęła absolutny sukces! Do magazynu trafiło ponad 4 tony żywności. To również zasługa naszych uczniów, a także nauczycieli sprawujących nad nimi opiekę. To rekord naszego miasta z którego jesteśmy bardzo dumni! Dziękujemy wszystkim którzy wsparli akcje, nasi uczniowie również ochoczo wrzucali produkty do koszy, które pełne opuściły sklep.

Mikołajki w Vc

6 grudnia 2019 r.

Finał Miasta w Szachach Drużynowych

29.11.2019 r.

29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 został przeprowadzony Finał Miasta w Szachach Drużynowych w kategorii Igrzyska Dzieci / kl. IV-VI / i Igrzyska Młodzieży szkolnej / kl. VII-VIII /.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła odpowiednio III miejsce – Igrzyska Dzieci oraz II miejsce – Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Zawody stały na wysokim poziomie, do rozgrywek zgłosiły się wszystkie szkoły z terenu miasta, więc nie było łatwo.

Naszą szkołę reprezentowali :

Igrzyska Dzieci : Michał Butryn – IIIa, Julia Yatsenko – IVa, Zuzanna Wojtysiak – VIa, Adam Kościuczuk – VIb

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Agata Denicka – VIIa, Maciej Kożuch – VIIa, Maksymilian Mich – VIIa, Sebastian Abramowski – VIIa

Uczniów do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego – p. Anetta Tarkowska i p. Dariusz Denicki

Gratulujemy !!!

„Barbórka”

Spotkanie uczniów klas 0 – III z górnikiem

28 listopada 2019 roku uczniowie klasy IIb zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt.: „Barbórka”, przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy. Wiersze i piosenki przybliżyły uczestnikom spotkania trudną i niebezpieczną pracę górnika. Największą atrakcją było spotkanie z górnikiem, który opowiedział o swojej pracy w kopalni. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Było to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów klas 0 – III.

„A CO TY WYBIERZESZ?”

Spektakl profilaktyczny

5 grudnia uczniowie klasy VIa i VIIa zaprezentowali uczniom klas IV-VIII inscenizację profilaktyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Agnieszki Arseniuk i pani Joanny Zajdel. Występ bardzo spodobał się widzom.

6 grudnia inscenizacja ta została zaprezentowana szerszej publiczności w ramach XIV Miejskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej.

Zaangażowanie uczniów zostało docenione nagrodą Prezydenta Miasta Biała Podlaska w postaci odtwarzacza CD/USB wraz z głośnikami.

Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Teatralna wyprawa klasy VIIIa

10 grudnia 2019 r.

10 grudnia 2019r. klasa VIIIa wybrała się do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu „Zemsta” Aleksandra Fredry w Och-Teatrze. Przedstawienie bardzo podobało się widzom, głównie dzięki doborowej obsadzie (m.in. Cezary Żak, Artur Barciś, Wiktor Zborowski, Viola Arlak, Zofia Zborowska) i interesującym odniesieniom do współczesności. Miłym dodatkiem do wizyty w teatrze był pobyt w Muzeum Świat Iluzji, które okazało się inspiracją do świetnej zabawy.
Dzięki spacerowi po świątecznie oświetlonych uliczkach warszawskiej Starówki ósmoklasiści wrócili do Białej w bożonarodzeniowym nastroju.

Kartki Bożonarodzeniowe

Wystawa prac uczniów świetlicy szkolnej

Uczniowie ze świetlicy szkolnej wykonywali świąteczne kartki pod kierunkiem nauczycieli wychowawców.

Dzień Teatru

„Balladyna” Juliusza Słowackiego w wykonaniu kl. VIIa

12 grudnia sala nr 13 w naszej szkole zamieniła się na godzinę w scenę i widownię teatralną. Uczniowie VIIa wcielili się w role bohaterów sztuki Słowackiego: Balladyny, Aliny, Kirkora, Wdowy, Filona, Kanclerza i nadwornego Lekarza. Pracując metodą projektu na lekcjach języka polskiego i w domu, przygotowali i wystawili fragmenty „Balladyny”. Włożyli w odgrywane sceny wiele serca i pracy, co dało efekty w postaci ogromnego zainteresowania koleżanek i kolegów z klasy VIIIa. Dla ósmoklasistów była to atrakcyjna forma powtórzenia, ponieważ „Balladyna” to lektura obowiązkowa na egzaminie.

„Historia lotnictwa i przemysłu lotniczego w Białej Podlaskiej”

Wielki finał konkursu

16 grudnia odbył się wielki finał konkursu – „Historia lotnictwa i przemysłu lotniczego w Białej Podlaskiej”. Uczniowie naszej szkoły wzięli liczny udział w konkursie i wykonali piękne prace w kategorii plastycznej i modelarskiej. Uroczystość miała podniosły charakter. Konkurs zorganizowany był przy okazji Finału IV Ogólnopolskiej Olimpiady Lotniczej pod patronatem pana posła Kamila Marcina Duszka. Brawo uczniowie! Gratulujemy zdobycia głównych miejsc, wyróżnień, a także samego udziału w konkursie i chęci zgłębienia wiedzy na temat historii lotnictwa naszego pięknego miasta.

„Mały pastuszek i wielki rozbójnik” – jasełka szkolne

Wigilie klasowe

Dnia 20 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole świąteczny apel pt.: „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. Chętni uczniowie z klas piątych odegrali poszczególne scenki jasełek:

 • pastuszek idący z darami do Jezusa spotyka biedną staruszkę, płaczącą dziewczynkę i rozbójnika; rozdaje im swoje dary z serca, nie myśląc, że nic nie ma dla Jezusa;
 • pasterze witają Jezusa i składają dary;
 • pokłon trzech króli z darami.

Cała treść jasełek przeplatana była śpiewem kolęd przez uczniów klas 0 – II. Głównym motywem tegorocznego spotkania było ukazanie dobra, jakim jest dzielenie się z potrzebującymi, których spotykamy codziennie.

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia Dyrekcji, Nauczycielom Rodzicom i Uczniom. Pani Dyrektor również złożyła wszystkim życzenia świąteczne i podziękowała za występ młodym artystom.

Dopełnieniem uroczystości w sali gimnastycznej były spotkania opłatkowe w klasach.

Dzień Głośnego Czytania

Słodziaki w klasie  IIIa

W klasie  IIIa odbył się „Dzień Głośnego Czytania”. Wzięli w nim udział rodzice, rodzeństwo. Uroczystość rozpoczęła  pani dyrektor czytając opowiadanie „Wielki koncert” z książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Kolejne rozdziały czytali rodzice wspólnie z dziećmi oraz rodzeństwo. Dzięki aplikacji Gang Słodziaków  podczas czytania stworzyliśmy niezwykły nastrój, słuchaliśmy odgłosów lasu. Wśród systematycznie czytających uczniów rozlosowano Słodziaki.

Uczniowie klas trzecich …

… w Komendzie Miejskiej Policji

Na początku grudnia uczniowie klas trzecich wybrali  się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji. Była to niezwykła lekcja. Uczniowie poznali trudną i często niebezpieczną pracę policjanta oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa. Była to wspaniała wycieczka!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wolontariat uczniów naszej szkoły

12 stycznia 2020 roku ośmiu uczniów z klasy VIII wzięli udział w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z naszej szkoły poświęcili swój wolny czas, aby zbierać pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla najmłodszych pacjentów. Udało się zebrać kwotę ponad 800 zł. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za ich dobre serce oraz zaangażowanie.

Opiekę nad uczestnikami zbiórki sprawowała pani dyrektor Jolanta Mazuruk oraz pani Barbara Andrzejuk.

„Co się zdarzyło w piórniku?”

Klasa przedszkolna w Bibliotece „Barwna”

28 stycznia klasa 0 odwiedziła Bibliotekę BARWNA gdzie uczestniczyła w zajęciach: Co się zdarzyło w piórniku? Dzieci poznały nowe przybory szkolne dzięki książce, którą Pani prowadząca czytała. Dzieci kolorowały swój piórnik,bawiły się również z pingwinem, który miał kilka zagadek dla nich.

Zajęcia w Multicentrum

Klasa przedszkolna

29 stycznia klasa 0 odwiedziła Multicentrum gdzie uczestniczyła w zajęciach. Dzieci zostały podzieleni na dwie grupy. Tematyka zajęć:

– KRAINA LODU
– SZKIELET CZŁOWIEKA
Radość dzieci jest nie do opisania fotografię mówią same za siebie.

Bal karnawałowy

Zabawa młodszych i starszych

29 stycznia 2020 roku uczniowie klas 0 – VIII bawili się na wspólnym balu. Imprezę prowadził wodzirej Fantomasz, który stworzył nastrój wspaniałej zabawy i porwał wszystkich do tańca. Dzieci przebrane były w ciekawe, oryginalne stroje. Wszyscy bawili się świetnie i czekają na kolejny bal za rok.

SKS na lodowisku

6.02.2020 r. – lodowisko przy SP 9

Wykorzystując zimowe temperatury nauczyciele wych. fizycznego zorganizowali chętnym uczniom naszej szkoły zajęcia SKS na lodowisku. Szaleństwu na łyżwach oddawało się 35 uczniów z klas IV-VIII, niektórzy profesjonaliści, ale byli i tacy , co dopiero zaczynali swoją przygodę z lodowiskiem i łyżwami. Zawsze jest dobry czas na naukę , a gdy pomocą służą starsze koleżanki , to w ogóle jest super.

Trochę fotek z zimowego szaleństwa 🙂

Poczta walentynkowa

14 lutego

14 lutego to wyjątkowy dzień w ciągu całego roku. Dzięki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski „Poczcie Walentynkowej” wszyscy zakochani mogli przesłać kartki z wyrazami uczuć swoim sympatiom. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych jak i starszych.

W Święto Zakochanych życzymy wszystkim dużo odwzajemnionej miłości!

Poznajemy instrumenty

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Bibliotece BARWNA

18 lutego 2020 roku klasa 0 uczestniczyła w kolejnych zajęciach edukacyjnych tym razem o tematyce Instrumenty. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami, które przygotowały Panie z biblioteki BARWNA. Wykazały się znajomością instrumentów oraz dowiedziały się ciekawych informacji o nich.

Tydzień kosmosu

Zajęcia w oddziale przedszkolnym

Klasa przedszkolna 24 lutego 2020 roku rozpoczęła tydzień kosmosu. Dzieci w trakcie zajęć między innymi miały możliwość zostać kosmonautami. Oto wielcy odkrywcy kosmosu.

Dzień Otwarty Szkoły

27 lutego 2020 r.

Informacja na temat koronawirusa

WAŻNE !!!

Dzień dobry,

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej informuje, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa.

Zachęcamy do ich odwiedzania: Koronawirus – co musisz wiedzieć?.

Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa – 800 190 590

PAMIĘTAJ!!!

W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj telefonicznie lub innymi metodami zdalnej konsultacji.

Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!!!

 • Myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu.
 • Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust.
 • Zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlesz lub kichasz.
 • Nie zbliżaj się do osób chorych.

Proszę o zachowanie spokoju, rozwagi i rozsądku.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Jolanta Mazuruk

Kiermasz szkolny

Akcja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia „Wspólny Świat”

Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w zbiórkę środków pieniężnych przeznaczonych na rozbudowę szkoły dla dzieci cierpiących na autyzm „Wspólny Świat”. Uczennice z klasy VI zorganizowały kiermasz, z którego dochód w całości przeznaczony jest na ten szlachetny cel.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasi uczniowie chcą i potrafią podzielić się tym, co mają oraz są chętni do pomagania.

Najsympatyczniejsza dziewczynka w klasie

Akcja Samorządu Uczniowskiego

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory najsympatyczniejszej dziewczynki z klasy.

Wyniki są następujące:

Zuzanna Butryn („0”),

Pola Zaciura (Ia),

Aleksandra Zieniewicz (Ib),

Weronika Mich (IIa),

Amelia Pietraszuk (IIb),

Klementyna Kołodziej (IIIa),

Alicja Borkowska (IIIb),

Maja Romanowska (IVa),

Iga Sokołowska (Va),

Weronika Naumiuk (Vb),

Michalina Zalewska (Vc),

Oliwia Walczuk vel Walczyńska (VIa),

Marietta Wojnicz (VIb),

Matylda Koroluk (VIIa)

Aleksandra Błachowicz (VIIIa).

Nasze koleżanki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Wszystkim paniom i dziewczynkom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta!

Informacja Prezydenta Miasta Biała Podlaska

dotyczy zawieszenia działalności dydaktycznej szkół

Dzieci uczą rodziców w domu! Nowe informacje – 25.03!!!

Dodatkowe materiały edukacyjne dla dzieci

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

Dzieci uczą rodziców w domu

Nowe wiadomości -18.03.2020 r.!!!!

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film „Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa” to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmu: Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  Dzieci uczą rodziców w domu

Nowe wiadomości – 25.03.2020 r.!!!!

Szanowni Państwo, zgodnie z zapowiedzią na naszej stronie internetowej www.crl.org.pl zamieściliśmy kolejne darmowe materiały do domowej nauki dla dzieci i rodziców. W ramach 4 lekcji na rodziców i ich pociechy czeka 9 nowych zadań. Dodatkowo rozpoczęliśmy kolejny konkurs, w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci. Ten konkurs podobnie jak poprzedni ma być dodatkową motywacją dla rodziców do nauki z dziećmi.

Link do materiałów:

Dzieci uczą rodziców w domu

Link do konkursu na naszym profilu na Facebooku:

Kliknij tutaj

e-nauczanie

Zasady dla nauczyciela

W związku z decyzją MEN o zawieszeniu zajęć oraz nauczaniu zdalnym, nauczyciele Szkoły Podstawowej  nr 4 w Białej Podlaskiej organizują nauczanie zdalne według poniższych wytycznych:

1. Podstawowy kontakt Nauczyciel – Uczeń – Rodzic odbywa się poprzez e-dziennik, na którym pojawiają się komunikaty i formy  pracy zdalnej.

2. Nauczyciel w nauczaniu zdalnym ma prawo korzystać z innych źródeł, m.in.

 • e-mail
 • dyski wirtualne
 • telekonferencje – program MEET
 • Classroom
 • Skype
 • Messenger
 • Portale edukacyjne
 • inne zasoby Internetu

3. Nauczyciel korzysta z bezpłatnych aplikacji.

4. Zaproponowane zadania nie mogą powodować konieczności zakupu dodatkowych materiałów, środków dydaktycznych.

5. Nauczyciel  umieszcza materiały edukacyjne dla ucznia w dni robocze,  w godzinach 8.30 – 15.30

oraz określa w jakich godzinach i jakiej formie jest dostępny dla  uczniów.

6. Praca on-line uczeń – nauczyciel jest możliwa po wspólnym uzgodnieniu terminu, godziny oraz formy kontaktu.

8. Nauczyciel stosuje urozmaicone metody pracy, np.: praca online, praca pisemna, praca z podręcznikiem itp.

9. Zadana praca domowa nie powinna być „z dnia na dzień”.  Należy ustalić określony termin,  formę przekazu pracy do sprawdzenia.

11. Organizacja nauczania zdalnego nie powinna naruszać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

12. Wychowawca i pedagog organizują pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

13. Nauczyciel ma obowiązek wspomagania uczniów w działaniach związanych ze zdalnym uczeniem się wykorzystując informację  zwrotną.

14. Należy dostosować formy i poziom materiałów do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.

e-nauczanie

Zasady dla uczniów

W związku z decyzją MEN o zawieszeniu zajęć oraz nauczaniu zdalnym, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej organizują nauczanie zdalne według poniższych wytycznych:

1. Podstawowy kontakt Nauczyciel – Uczeń – Rodzic odbywa się poprzez e-dziennik, na którym pojawiają się komunikaty i formy  pracy zdalnej.

2. Nauczyciel w nauczaniu zdalnym ma prawo korzystać z innych źródeł, m.in.

 • e-mail
 • dyski wirtualne
 • telekonferencje – program MEET
 • Classroom
 • Skype
 • Messenger
 • Portale edukacyjne
 • inne zasoby Internetu

3. Uczeń zobowiązany jest do codziennego odbierania informacji przekazywanych w e-dzienniku.

4. Ma  zapoznać  się z materiałami przesyłanymi przez nauczycieli.

5. Wszystkie zadania, ćwiczenia, testy wykonuje samodzielnie i systematycznie.

6. Materiały udostępniane przez nauczycieli mają służyć wyłącznie nauczaniu zdalnemu.

7. W przypadku pytań, wątpliwości związanych z e-nauczaniem uczeń pozostaje w kontakcie z wychowawcą oraz nauczycielami uczącymi.

Zachęcamy do korzystania ze stron polecanych na stronie internetowej szkoły.

Wsparcie szkół w działalności edukacyjnej

Oferta instytucji kulturalnych z terenu województwa lubelskiego

Lekcja historii naszego regionu

Wykład dr Pawła Borka

Wykład dr. Pawła Borka , dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, to świetna okazja, by poznać historię naszego regionu. Prosimy zajrzeć na oficjalny profil Miasto Biała Podlaska na Facebooku i wysłuchać ciekawej opowieści .

Lekcja historii z dr. Pawłem Borkiem

Zdalne nauczanie

Prace dzieci z klasy przedszkolnej

Choć nie możemy być w tej chwili obecni w szkole, to  w naszych domach pracujemy, uczymy się. Oto nasze wiosenne prace.

Katechezy dla najmłodszych

Pomoce do zdalnej nauki w klasach 0 – III

Linki do ciekawych materiałów w ramach lekcji religii:

Anioł Stróż

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa kl. I

„Szyjemy maseczki”

Przystąpienie naszej szkoły do akcji

Nasza szkoła włączyła się w akcję „SZYCIA MASECZEK” dla potrzebujących. Maszynę do szycia, potrzebne akcesoria zorganizowała dyrekcja szkoły we własnym zakresie.

„Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?”

Konkurs plastyczny lub literacki

W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest wydłużająca się potrzeba izolacji i pozostania w domach, przygotowaliśmy propozycję ogólnopolskiego konkursu dla uczniów i nauczycieli.

Proponujemy aby  dzieci przygotowały prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.
Mamy nadzieję, że opracowanie zadania konkursowego sprawi, że kolejny dzień spędzony w domu na kwarantannie, będzie pełen kolorowych wyobrażeń statków kosmicznych,  robotów i latających pojazdów.

Zadanie konkursowe brzmi:

„Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?”  
Jak wziąć udział w konkursie?
1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
(dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly).
4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
5. Wysłać pracę i formularz na adres: sercekapsuly@tworzymykrakow.org
4. Po zakończeniu kwarantanny – oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to, jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.

Terminy:
Na prace czekamy do 30 maja.

Jakie muszą być warunki techniczne prac?
•    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
i/lub
•    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej „Serce”.

Regulamin, formularz zgłoszeniowyinformację  gotową do publikacji na Państwa stronie internetowej lub dzienniku elektronicznym znajdą Państwo w aktywnych linkach oraz na stronie: www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
Zachęcam również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook, gdzie znaleźć można obszerną galerię zdjęć prac trzech dotychczasowych edycji akcji „Serce Kapsuły Czasu”.

Z wyrazami szacunku,
Joanna Kowalik
Koordynator Akcji Społecznej „Serce Kapsuły Czasu”
Fundacja TworzyMY Kraków
+ 48 692 422 717

„SZKOŁA UCZNIOM I RODZICOM”

Akcja szycia maseczek ochronnych objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska

Od 14 kwietnia 2020 roku w naszej szkole szyjemy maseczki. Udostępniamy je potrzebującym rodzicom oraz uczniom w godzinach: 10:00 – 11:00.

„Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”

Ogólnopolski konkurs  z nagrodami

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycje konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”. Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs startuje już 24 kwietnia, będzi trwał do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają liczne cenne nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny. Przyłącz się do konkursu i naucz się ortografii z przyjemnością!

Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej z kolei, uczestnicy stoczą rywalizacje w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej zdobędzie punktów, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Każdego dnia począwszy od 25 kwietnia będą do wygrania na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: dyktanda.pl. Nagrodzonych zostanie łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród pocieszenia w czterech kategoriach. Na naszym profilu facebook.com/dyktandapl/ rozdamy dodatkowe 30 nagród.  Do paczek z nagrodami trafi ponad 600 nagród rzeczowych (głównie książkowych) otrzymanych od sponsorów. Nagrody zostaną dostosowane do kategorii wiekowej laureata.

„Coś z niczego”

Ekologiczne prace uczniów klasy IIIa

Uczniowie klasy trzeciej dbają o środowisko. Potrafią wykonać wspaniałe i pomysłowe prace  wykorzystując surowce wtórne.

Reportaż o wiewiórkach i nie tylko

Warto dbać o przyrodę !!!

Uczennica kl. IVa Nikola Skorupska przesłała nam ciekawy reportaż o tym , jak zajmuje się młodymi wiewiórkami i dba o przyrodę, będąc na „kwarantannie” u dziadków.

Zobaczcie sami 🙂

Oświadczenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska

w sprawie przedszkoli

Wiem, jak ważną potrzebą wielu rodziców, mieszkańców naszego miasta, jest powrót maluchów do żłobków i przedszkoli.

W sprawie ich bezpieczeństwa nie można podejmować pochopnych decyzji.

Po konsultacji z dyrektorami tych placówek zdecydowałem, że żłobki i przedszkola będą otwarte wtedy, gdy zapewnimy im maksimum bezpieczeństwa.

Rząd w tej trudnej sytuacji odpowiedzialnością za otwarcie przedszkoli i żłobków obarczył samorządy.

Wieczorem 30 kwietnia 2020 r. Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Wytyczne określają  wymogi, jakie powinny być spełnione w przypadku otwartych żłobków i przedszkoli. Rząd rekomenduje działania bardzo restrykcyjne, m.in.:

– oddział może liczyć maksymalnie 12 dzieci, za zgodą organu prowadzącego – 14

– dzieci mogą przebywać tylko w 1 sali i pod opieką tych samych opiekunów

– na dziecko musi przypadać min. 4 m2 powierzchni

– poszczególne grupy dzieci nie mogą się ze sobą spotykać

– wszystkie przedmioty niedające się zdezynfekować mają zostać usunięte z sali

– w szatni  może przebywać 1 rodzic na 15 m2

– rodzice muszą wydać zgodę na pomiar temperatury dziecka

– rodzice, wchodząc do przedszkola, muszą dezynfekować ręce, nakładać rękawiczki, zakrywać nos i usta

– personel opiekujący się dziećmi musi być w rękawicach oraz zakrywać nos i usta

– dystans między nauczycielami i rodzicami musi wynosić 2 m

– wydano zakaz przyprowadzenia dziecka podejrzanego chorobowo lub z kontaktu z kwarantanny

– dziecko z niepokojącymi objawami choroby należy izolować.

Analizujemy zalecenia rządu. Poprosiłem Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną o rekomendację w sprawie otwarcia placówek w Białej Podlaskiej oraz skierowałem szereg pytań dotyczących sposobu funkcjonowania przedszkoli i żłobków w okresie pandemii.

Dyrektorzy przygotowują wewnętrzne procedury regulujące działanie placówek zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz określają zapotrzebowania na środki ochrony osobistej.

Placówki dokonały także analizy potrzeb rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi.

W poniedziałek 4 maja dyrektorzy placówek przedstawili mi stan przygotowań do częściowego otwarcia przedszkoli i żłobków. Mają wiele wątpliwości, bowiem bardzo trudno jest wdrożyć wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Opinia jest zgodna – otwarcie przedszkoli od 6 maja jest nierealne, jeśli chcemy zachować wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa. Prace nad procedurami mają być kontynuowane.

Zamówiliśmy środki ochrony osobistej zgodnie z zapotrzebowaniem wykazanym przez dyrektorów.

Po zakończeniu przygotowań, gdy uzyskam pozytywną opinię w sprawie procedur, zwrócę się do służb sanitarnych o wydanie zgody na dopuszczenie każdej placówki do częściowego otwarcia.

Decyzja o otwarciu placówek nie może być podyktowana doraźnymi celami. Kwestie bezpieczeństwa dzieci i ich rodzin, pracowników nie mogą podlegać jakimkolwiek kompromisom. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalnego funkcjonowania żłobków i przedszkoli, jednak w tej chwili priorytetem jest zdrowie.

O terminach otwarcia zostaniecie Państwo poinformowani z należytym wyprzedzeniem.

Prezydent Miasta Biała Podlaska

Michał Litwiniuk

„Jak mogę pomóc pszczołom?”

Konkurs plastyczny skierowany do uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wraz ze współorganizatorami i partnerami ogłasza start konkursu plastycznego „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego.

Mając na uwadze ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, a jednocześnie chcąc wyjść z inicjatywą edukacji ekologicznej poprzez zabawę, przygotowaliśmy dla pozostających w domach dzieci specjalne „zadanie domowe” – poznanie zwyczajów pszczół oraz ich roli dla środowiska i człowieka, a następnie samodzielne przygotowanie pracy plastycznej będącej odpowiedzią na konkursowe pytanie.

     Warunki:

 • Termin zgłaszania prac: 25 maja 2020 r.
 • Pula nagród głównych: prawie 5 tys. zł + dodatkowo 40 równorzędnych wyróżnień o wartości do 100 zł każde.
 • Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL: tel. (81) 44 16 764, e-mail: pszczola@lubelskie.pl.
 • Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu). 

Szczegółowe informacje o konkursie, a także regulamin, plakat i infografiki do ewentualnego wykorzystania, przesyłamy w załączeniu. Można je także znaleźć na stronie: Konkurs wiedzy ekologicznej „Pszczoły znam i o nie dbam”.

„Osikowa Dolina”

Konkurs dotyczący rasy psów – Dalmatyńczyki

Dzień dobry!
Ogłaszamy kolejny konkurs.
Pies to wielki przyjaciel człowieka, który towarzyszy nam ludziom od blisko 30 tysięcy lat (źródło newsweek).
Dzisiaj pytanie dotyczy konkretnej rasy psów – Dalmatyńczyki.
 
Pytanie konkursowe:
Proszę o podanie informacji:
1. Czy małe Dalmatyńczyki rodzą się z kropkami ? proszę o odpowiedź tak lub nie.
2. Kto i kiedy napisał powieść 101 Dalmatyńczyków? proszę podać imię i nazwisko autora oraz rok pierwszego wydania książki.
Regulamin:
1 – Odpowiedzi prosimy wysyłać tylko na e-mail konkurs@osikowadolina.pl
2 – W temacie e-maila proszę podać tylko „ Dalmatyńczyki „
3 – 3 poprawne odpowiedzi nagrodzimy zestawami „Zrób to Sam” Piesek – Dalmatyńczyk PIESEK ZESTAW KREATYWNY DLA DZIECI
4 – Zgłoszenia e-mailem przyjmujemy do końca dnia 10-05-2020 (niedziela)
5 – Wyniki losowania nagród i poprawna odpowiedź zostanie ogłoszona na FB Osikowej Doliny 12-05-2020 ( wtorek) o godzinie 12:00

34 Pułk Piechoty

Link do filmu. Zachęcamy do obejrzenia.

OBEJRZYJ

Zdalne nauczanie

Prace plastyczno – techniczne uczniów klasy IIa

Na razie nie możemy uczyć się w szkole, ale pracujemy w domu. W trakcie nauczania zdalnego powstają przepiękne prace na różne tematy. Pochwalimy się nimi.

Religia

Informacja dla uczniów klas   VII – VIII

KOCHANI  UCZNIOWIE !!!
18 maja  2020 roku  będziemy obchodzić  100-lecie urodzin Papieża Świętego Jana Pawła II .  Zachęcam  wszystkich  uczniów do wykonania  laurki z myślami św. Jana Pawła II.   
 
Format A4 , wizerunek  ze  św.  Janem  Pawłem II , kwiaty technika wykonania –dowolna.
 
Wyszukaj i napisz na laurce słowa, myśli, które św. Jana Pawła II  wypowiedział, a dla Ciebie są bardzo pouczające.
 
Wykonane prace, podpisane  –ocena- jako dodatkowa aktywność będzie wpisana.
Wyślij na adres:  oteresa58@o2.pl –do 18 maja.
 
Prace umieścimy na stronie internetowej   naszej szkoły. 

Dziękuję za aktywność. Pozdrawiam. Z Bogiem.

Religia

Informacja dla uczniów klas   IV – VI

KOCHANI  UCZNIOWIE !!!
18 maja  2020 roku  będziemy obchodzić  100-lecie urodzin Papieża Świętego Jana Pawła II .  Zachęcam  wszystkich  uczniów do wykonania laurki urodzinowej  wraz z napisaniem modlitwy. 
Format A4 , wizerunek  ze  św.  Janem  Pawłem II , kwiaty technika wykonania –dowolna.
Ułóż  i napisz na laurce modlitwę do św. Jana Pawła II —–prośby, podziękowania,dziękczynienia lub inne.
 
Wykonane prace, podpisane  –ocena- jako dodatkowa aktywność będzie wpisana.
Wyślij na adres:  oteresa58@o2.pl –do 18 maja.
 
Prace umieścimy na stronie internetowej   naszej szkoły.
 
Dziękuję za aktywność. Pozdrawiam. Z Bogiem.

Religia

Informacja dla uczniów klas I – III

KOCHANI  UCZNIOWIE !!!
18 maja  2020 roku  będziemy obchodzić  100-lecie urodzin Papieża Świętego Jana Pawła II.  Zachęcam  wszystkich uczniów do wykonania laurki urodzinowej .
Format A4 , wizerunek  ze  św. Janem  Pawłem II , technika wykonania –dowolna.
Wykonane prace, podpisane  –ocena- jako dodatkowa aktywność będzie wpisana.
Wyślij na adres:  oteresa58@o2.pl –do 18 maja.
 
Prace umieścimy na stronie internetowej naszej szkoły.
 
 
Dziękuję za aktywność. Pozdrawiam. Z Bogiem.

Oddział przedszkolny

Wznowienie pracy, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia -od 18 maja 2020 r.

Szanowni Państwo,

               Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej informuje, że 18 maja 2020 roku zostanie uruchomiony oddział przedszkolny w naszej placówce w ograniczonej liczbie dzieci, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

W pierwszej kolejności z  przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej

Jolanta Mauruk

Kangur Matematyczny

INFORMACJA

100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

18 maja – Pamiętamy!!!

  DROGIE DZIECI

           18 maja obchodzimy 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II – PAPIEŻA POLAKA. Wykonaliście piękne prace, które znajdują się na stronie naszej szkoły. Są super, gratuluję Wam i serdecznie dziękuję WASZYM RODZICOM, którzy dopilnowali Was, aby powstały takie dzieła. Podziękowania kieruję też do Siostry Teresy Olszewskiej.
Życie ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II zachęca nas, abyśmy wymagali od siebie, nie poddawali się egoizmowi, byli wytrwali. Co pozostawił nam, czym zapisał się w naszych sercach ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II, na to pytanie każdy z nas ma swoją odpowiedź. Wszystkim UCZNIOM, RODZICOM życzę zdrowia, nadziei, wytrwałości, budujmy cywilizację mądrości. Serdeczne pozdrowienia.     
                                                                Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
                                                                           Jolanta Mazuruk

„Niezłe ziółko”

Konkurs dla dzieci w wieku 5 – 10 lat

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (od 5 do 7 lat) i szkolnym (od 8 do 10 lat) z terenu województwa lubelskiego do aktywnego udziału w konkursie dotyczącym ziół. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody.

Przesyłam w załączeniu zaproszenie, regulamin oraz kartę zgłoszeniową.

„HOBBY – MOJA PASJA”

Zaproszenie do udziału w akcji dla dzieci i dorosłych

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w akcji : „Hobby – moja pasja”.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest ukazanie swoich zainteresowań i związanych z nimi emocji, znaczenia oraz wartości zbiorów i przedmiotów – dla szerszego grona osób. Zbierać można przedmioty o  przeróżnej tematyce, mających znaczenie naukowe, historyczne, czy sentymentalne. Właśnie takiej różnorodności od Państwa oczekujemy, bo czasem mała rzecz dla jednej osoby – dla innej jest źródłem wielkiej radości. Jeśli masz jakieś interesujące zajęcie, pasję, hobby, zbierasz i kolekcjonujesz: znaczki, naklejki, figurki lub inne przedmioty i chcesz podzielić się z nami swoimi unikatami – napisz do nas. Prześlij zdjęcia oraz opis swoich zbiorów lub ulubionego przedmiotu wraz z podpisem autora. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby bez względu na wiek (zarówno dzieci jak i dorosłych). Przekazujcie nam swoje emocje, kolekcje i fascynacje, a my zamieścimy je na naszych stronach (Wojewódzkiego Domu Kultury i Platformy Informacji Kulturalnej).

Wszelkie informacje dotyczące akcji można uzyskać w  Dziale Animacji i Edukacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury pod numerem telefonu: 41 36 55 142. Informacje należy przesyłać na adres: artystyczny@wdk-kielce.pl

ROBOTYKA 2020

Ogólnopolski konkurs „Budowanie robotów” dla szkół podstawowych

Zapraszamy do wspólnego budowania i programowania robotów wszystkich uczniów Szkół Podstawowych.

W celu umożliwienia udostępniania wykonanych projektów utworzyliśmy specjalną grupę na portalu Facebook, gdzie uczniowie szkół podstawowych będą mogli umieszczać  swoje projekty robotów.

Wyniki konkursu ROBOTYKA 2020  już   22 czerwca

W tym roku zapisy wyłącznie przez grupę internetową na portalu facebook

Grupa  ROBOTYKA: JONO ROBOTYKA

Regulamin konkursu w zakładce  ROBOTYKA 2020/REGULAMINY

JONO Organizator konkursu dla Szkół Podstawowych ROBOTYKA 2020

100 rocznica urodzin Ludwika Maciąga

W tym roku świętujemy 100 rocznicę urodzin Ludwika Maciąga.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat Profesora- Malarza Ludwika Maciąga i wystąpienia Prezydenta Miasta Biała Podlaska – Michała Litwiniuka

https://bialapodlaskaedupl-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/wiktoria_jaworska_lo4_bialapodlaska_edu_pl/EfI9-5DYlwhIr5rGE6lTXAcB5N-V47cV3lOX4q0_V6hXBQ?e=4%3AtEkmCf&at=9

100 rocznica urodzin Ludwika Maciąga

Jak należy zachować się w lesie ?

Prace uczniów kl. IVa  powstałe w odpowiedzi na możliwość wyjścia do lasu po okresie kwarantanny.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka

DRODZY UCZNIOWIE
 
Z OKAZJI DNIA DZIECKA PRZESYŁAM WAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA. NIECH SPEŁNIĄ SIĘ WSZYSTKIE PRAGNIENIA. BĄDŹCIE ZAWSZE ZDROWI, SZCZĘŚLIWI, RADOŚNI. NIECH SMUTEK ZNIKNIE Z WASZYCH SERC, A DĄŻENIA NIECH BĘDĄ REALNE.
 
 
DYREKTOR SZKOŁY
JOLANTA MAZURUK

„Koń jako artystyczna inspiracja” – konkurs plastyczny

„Konie, jeźdźcy, zaprzęgi” – konkurs fotograficzny

Szczegóły konkursów: regulaminy i formularze zgłoszeniowe w załącznikach.

List Prezydenta Miasta Biała Podlaska do ósmoklasistów

List Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka w załączonym pliku

Kolonie 2020 – Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

Więcej informacji

Szanowni Państwo.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych z Krasnegostawu jak co roku organizuje kolonie z dofinansowaniem dla Dzieci Rolników.

W tym roku kolonie będą szczególne z powodu zaistniałej pandemii, nie mniej Stowarzyszenie postanowiło sprostać wymogom bezpieczeństwa i zorganizować tak potrzebny po okresie izolacji wypoczynek dla najmłodszych.

Udostępniamy w załączeniu dokumenty do wypełnienia dla zainteresowanych rodziców w celu wysłania dzieci na kolonie.

Do dokumentacji należy dołączyć:

 1. zaświadczenie z KRUS potwierdzające spełnienie wymagań zawartych w ofercie;
 2. w razie rozbieżności nazwiska dziecka z nazwiskiem rodziców/opiekunów dodatkowo należy dołączyć oświadczenie z wyjaśnieniem lub wyrok sądu uwierzytelniający sytuację (dokumenty te są niezbędne w celu otrzymania dofinansowania z FSUSR na kolonie).

„Bezpieczne wakacje”

Podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku letniego

Wakacje 2020 będą inne niż zwykle, bo wszyscy musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić w sobie nawyki, które pomogą nam chronić się przed korona wirusem. Pamiętajcie o bezwzględnej higienie i innych nadzwyczajnych środkach ostrożności rekomendowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministra Zdrowia. Pamiętajcie też o tych podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które widnieją poniżej.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
 2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
 3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
 4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
 6. Nie rozmawiaj z obcymi.
 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
 9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
 10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
 11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
 12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
 14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
 15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
 16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
 17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
 18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
 19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
 20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
 21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
 22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
 23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
 24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

„Bezpieczne wakacje nad wodą i w górach” – filmiki edukacyjne dla dzieci:

Bezpieczeństwo dzieci nad wodą

Bezpieczeństwo w górach

„Bezpieczny wypoczynek” – poradnik dla rodziców i opiekunów:

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

„Wakacyjny Mistrz Ortografii”

Konkurs

Portal edukacyjny dyktanda.pl pragnie zaprosić na drugą odsłonę konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii”. Skierowany jest on do osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Start konkursu będzie miał miejsce już w piątek 26 czerwca, będzie on trwał aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają liczne cenne nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 90 atrakcyjnych zestawów z nagrodami. Znajdą się w nich m.in.: konsola do gier Xbox One X, hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, książki, sprzęt wakacyjny, gry video i wiele, wiele innych. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołączcie do konkursu i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Konkurs składał się będzie z 5 dwutygodniowych etapów + Wielki Finał, który wyłoni Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Uczestnicy będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli. Im więcej dyktand uczestnik poprawnie rozwiąże, tym więcej zdobędzie punktów, co wpłynie na wyższą pozycję w rankingu. Serdecznie zapraszamy również do pilnego śledzenia facebook.com/dyktandapl/, gdzie zorganizujemy dodatkowy konkurs niespodziankę.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: *** Instrukcja zapisu do konkursu i dodania wypracowania *** . Nagrody trafią co najmniej 90 uczestników konkursu „Wakacyjny Mistrza Ortografii”. 75 nagród przyznamy w trakcie rozgrywania etapów, a 15 w Wielkim Finale. Każdego dnia zgłaszają się do nas nowi sponsorzy, dlatego nie wykluczamy powiększenia liczby nagród.

Zaprogramuj Swoją Przyszłość

Darmowe e-warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży

List Prezydenta Miasta Biała Podlaska

z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Zaproszenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska

Udział w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z Sekcją rowerową TKKF Krzna Biała Podlaska – Klub rekreacyjno – sportowy, Kolarską Grupą Bialską, Grupą rowerową przy Parafii NMP w Białej Podlaskiej, Szkolnymi Klubami Sportowymi oraz Centrum Informacji Turystycznej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która odbędzie się już we wrześniu 2020 roku.
 
Rywalizacja polega na przejechaniu rowerem jak największej liczby kilometrów na rzecz wybranego miasta, zarejestrowanych za pomocą specjalnie dedykowanej aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”.

Udział szkoły w licznych akcjach

Certyfikaty i podziękowania otrzymane w roku szkolnym 2019 / 2020