Rok szkoły w ruchu

Nasza szkoła aktywnie wpisała się w trwający „Rok Szkoły w Ruchu”. Ogłosił go Minister Edukacji Narodowej, który do współpracy zaprosił instytucje rządowe, środowiska sportowe, naukowe i organizacje pozarządowe. Wszystkie działania „Roku Szkoły w Ruchu” promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

Jedną z propozycji jest akcja „Ćwiczyć każdy może”, zachęcająca szkoły i przedszkola do aktywnego wypełniania czasu uczniów nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć sportowych. Akcja cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Szkoły i przedszkola swoimi pomysłami na zabawy w ruchu (m.in. roztańczone przerwy, przeciąganie liny, rajd parasolowy, czy tydzień z ping-pongiem) dzielą się na specjalnie utworzonej stronie na Facebooku.

Na tej stronie będziecie mogli zobaczyć działania  uczniów naszej szkoły w ramach akcji “Ćwiczyć każdy może “.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej Roku Szkoła w ruchu.

Bialska Liga Szachowa –> Zobacz
Gramy w palanta – Gra w palanta to gra zespołowa z użyciem kija i piłeczki tenisowej –> Zobacz
Ia na olimpijskim szlaku – Zimowe Igrzyska Olimpijskie –> Zobacz
Aktywne lekcje – Lekcje w- f nie muszą być nudne … –> Zobacz